Yabancıya özel 'gayrimenkul danışmanlığı'

Mütekabiliyet Yasası'yla birlikte yabancı gayrimenkul alıcılarının ilgisiyle hareketlenen Türkiye emlak sektöründe, yeni bir iş alanı doğdu

Yabancıya özel 'gayrimenkul danışmanlığı'

Mütekabiliyet Yasası'yla birlikte yabancı gayrimenkul alıcılarının yoğun ilgisiyle hareketlenen Türkiye emlak sektöründe, yeni bir iş alanı doğdu.

Yabancıya konut danışmanlığı ve Erne International
Erne International, kurumsal ve uluslararası standartlarda verdiği hizmetle yabancı yatırımcının alım kararından, teslimine kadar tüm sürecin yönetilmesini üstlenip teslim sonrasındaki tüm ihtiyaçları da karşılıyor.  Türkiye'den ev alsam mı? diye düşündüğü andan itibaren yatırımcıdan gelen bilgi ve ihtiyaç doğrultusunda hangi ihtiyaca hangi projenin daha uygun olduğundan başlayarak piyasa verilerini analiz eden firma, müşteri adına gerçekleştirilmesi gereken hizmetlerini kapsayan şeffaf bir yönetim sunuyor.

Yabancıya hizmet, sektör için büyük değer taşıyor
Erne International Yönetim Kurulu Başkanı Ant Gökçek, amaçlarının profesyonel standartlarda, tüm ihtiyaç duyulan hizmetleri yabancı yatırımcılara sunmak olduğunu vurgulayarak 'Yabancı yatırımcıdan elde edilmek istenilen kısa dönemli kar heveslerinin, gayrimenkul piyasamızda giderek büyüyen yabancı talebindeki güveni zedeleyeceğine inanıyorum. Bu sebeple, yabancı yatırımcıya sunduğumuz seffaf ve güvenilir hizmet özellikle her yıl binlerce konut üreten müteahhitler için dolayısıyla da emlak sektörü için büyük önem taşıyor.' dedi. 

Erne International ofisleri
Merkez Ofisi İstanbul'da bulunan Erne International, İzmir Şubesi'yle Çeşme, Kusadası, Bodrum, Marmaris ve Fethiye başta olmak uzere Ege Bölgesi'nde de hizmet veriyor. Ortadoğu, Körfez ve Rusya vatandaşlarına hizmet verebilmek amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya'da da ofisleri bulunan Erne International Yönetim Kurulu Başkanı Ant Gökçek 2015 yılı hedeflerinin 5000 yabancı yatırımcıya hizmet vermek olduğunu söyledi. Yabancı gayrimenkul yatırımcılarının, gayrimenkul ile ilgili tüm haklarını korumak ve yol gösterici olmak için deneyimli hukuk ekibi ile de tüm hukuki süreçlerde müşterilerinin yanında olan Erne International, ayrıca gayrimenkul piyasasındaki güncel verileri müşterilerine sunmak icin REIDIN ile bir işbirligi anlaşması yaptı.