Yakacık Doğa Koleji, Dünya Su Günü'nü kutladı

Yakacık Doğa Koleji öğrencileri, 22 Mart Dünya Su Günü'nü Maltepe Sahil'de düzenledikleri bir etkinlikle kutladı

Yakacık Doğa Koleji, Dünya Su Günü'nü kutladı

Yakacık Doğa Koleji öğrencileri, 22 Mart Dünya Su Günü'nde suyun önemine dikkat çekmek için Maltepe Sahil'de düzenledikleri sanatsal etkinliklerle suyun önemine bir kez daha dikkat çekti. İstanbul'un en büyük etkinlik alanlarından Maltepe Sahili'nde yüzlerce öğrenci ve velilerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik tam anlamıyla bir festival havası yaşattı.

Dünyanın en önemli konusu
Bilinçlendirme ve kamuoyu oluşturma hedefiyle düzenlenen organizasyonlar çerçevesinde öğrenciler ilk olarak geleneksel hale gelen su yürüyüşünü gerçekleştirdiler. "Su"yun hayatımızdaki yeri ve önemini anlatmak için düzenlenen etkinliklerde; öğrenciler, sahil alanında pankartlarla ve slogan atarak yürüyüş yaptılar. Gösteri alanında toplanarak renkli kıyafetleriyle sahneye çıkan öğrenciler, drama, koro, ritim ve dans gösterileriyle de kendilerini izleyemeye gelen velilerinden büyük alkış topladılar. Etkinlikte Yakacık Doğa Koleji, Kurtköy Doğa Koleji ve Tuzla Doğa Koleji öğrencileri ve velileri de yer aldı. Yakacık Doğa Koleji 3.sınıf öğrencilerinin hazırladıkları "Dünyanın En Önemli KonuSU" adlı drama gösterisi büyük ilgiyle izlendi ve izleyenlere suyun önemini bir kez daha hatırlattı.

Yakacık Doğa Koleji-Dünya Su Günü

Dünya Su Günü
Dünya Su Günü, 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 22 Mart tarihini 'Dünya Su Günü' olarak ilan etmesiyle kutlanmaya başlandı. İlk kez 1992'de Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Konferansı'nda önerilen 'Dünya Su Günü', gerek BM üyelerinin, gerekse diğer dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda somut adımlar atılmasının sağlanmasında teşvik olması amacıyla bu isme bir gün adamak anlamında oluşturuldu.