Yaşayan İstanbul maketi MIPIM’de!

Fransa Cannes'da bu yıl 26'ncısı yapılacak dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'de hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. MIPIM 2015'te İstanbul, 96 metrekarelik yaşayan kent maketiyle 300 metrekarelik İstanbul Çadırı'nda tanıtılacak.

Türkiye, 10-13 Mart tarihleri arasında Fransa Cannes'de düzenlenecek MIPIM'e damga vurmaya hazırlanıyor. Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak nitelenen ve bu yıl 26'ncısı düzenlenen MIPIM, yarın kapılarını açıyor. Fransa Cannes'da gerçekleştirilecek fuarda Türkiye pavilyonu ise 11 Mart 2015'te saat 10.30'da açılacak.

MIPIM 2015'te İstanbul, 96 metrekarelik yaşayan kent maketiyle 300 metrekarelik İstanbul Çadırı içinde temsil edilecek. İstanbul Kent Maketi ile birlikte Türkiye, MIPIM'e ilk defa şehir maketiyle katılmış olacak. İstanbul Ticaret Odası (İTO) önderliğinde geliştirilen proje ile İstanbul'un geleceğine yön verecek mega projeler ve kamu yatırımları teknoloji de kullanılarak sergilenecek.

Maket görücüye çıkıyor
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, 10 Mart Salı günü saat 10.00'da bir basın toplantısı düzenleyecek. Toplantıda 96 metrekarelik yaşayan İstanbul maketi görücüye çıkacak. İTO'nun kurduğu 300 metrekarelik İstanbul çadırında maketin yanı sıra Beyoğlu Investors Group (BIG) tarafından hazırlanan Beyoğlu maketi, Emlak Konut GYO tarafından hazırlatılan Ataşehir maketi ve Kuzu Grup'un Ataköy bölgesinde yer alan Sea Pearl projelerinin maketleri yer alacak. Ayrıca Ataşehir'de bugüne kadar hayata geçirilen projelerin yanı sıra İstanbul Finans Merkezi maketi ile Finans Merkezi sınırı içinde kalan ve Varyap-GAP işbirliğinin imzasını taşıyan Metropol İstanbul maketleri de yer alacak.

İstanbul Çadırı ile ilgili tüm detaylar Emlakwebtv.com'da olacak.