Yaylalar Holding’den dev depo yatırımı

Yıllık 300 bin tonluk plastik hammadde satış kapasitesine sahip Yaylalar Holding plastik hammadde depolama kapasitesini artırdı

Yaylalar Holding’den dev depo yatırımı

Yaylalar Holding, yeni depo yatırımıyla Hadımköy’deki 10 bin m2’lik kapalı alanda 30 bin tonluk plastik hammaddesi depolayabilecek. Yaylalar Holding bu yeni yatırımıyla Bakırköy’den Silivri’ye kadar 5 ayrı noktada bulunan plastik hammadde depolarını Hadımköy’deki depo ile tek bir merkezde toplamış oldu.

İthalat odaklı firmalar için depolama önem taşıyor
Yaylalar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kemal Yayla “Özellikle ithalat odaklı firmalar için depolama iş sürecinin önemli bir parçası haline geliyor. Malınızı temin etmeniz kadar depolama alanınızın da olması mal tedarikinin sağlanması için önemli bir aşama. Biz Yaylalar Holding olarak üreticilere bu hizmeti sağlayarak müşterilerimizin işlerini kolaylaştırıyoruz“ dedi

Ürünün hammadde aşamasından son kullanıcıya ulaştırılmasına kadarki süreçte depolama işlevinin tedarik zincirinin çok önemli bir parçası olduğuna dikkat çeken Ali Kemal Yayla, depoda kapasite artırımının daha fazla müşteriye aynı zamanda mal teminini de beraberinde getireceğini sözlerine ekledi.

Yaylalar Holding
Yıllık 300 bin tonluk plastik hammadde satış kapasitesi ile Türkiye’nin önde gelen plastik hammadde şirketlerinden biri olan Yaylalar Holding 16 sektörde faaliyet gösteriyor. Son olarak 2012 yılında Yaylasan Gıda olarak Dubaili su şirketi Mahadha Natural Water şirketi ile ortaklık yapan Holding, Dubai’de günde 150 bin adet 1 litre şişe ve 250 bin adet plastik bardak üretimi ve dolum kapasitesine sahip.