YDA İnşaat 2015 hedefleri nedir?

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan yeni projeleri ile ilgili bilgiler verdi

YDA İnşaat 2015 hedefleri nedir?

Temmuz ayında gerçekleştirdiği ilk tahvil ihracında arzın üzerinde yoğun talep alarak 2 yıl vadeli 100 milyon TL tutarında başarılı bir satış gerçekleştiren YDA; ikinci ihracında da önceki ihracının 2 katı tutarında ve daha uzun vadede finansman sağladı.

İkinci tahvil ihracı sonucunda sağlanacak fonların havaalanı ve şehir hastanesi gibi önemli alt yapı projelerinin öz kaynak finansmanında kullanılacağını belirten YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan yeni projeleri ile ilgili olarak şunları söyledi:

Finans Merkezi BDDK Binası onay sürecinde. Veliefendi projemizden sonra yine Zeytinburnu'nda yer alan İETT Sitesi tüm hak sahipleriyle anlaşmaları sağladık. Bunların dışında Kayseri ve Konya'daki şehir hastanelerinin ve Dalaman Havalimanı çalışmaları devam ediyor.

YDA; ana faaliyet alanı olan inşaat taahhüt sektörünün yanı sıra gayrimenkul geliştirme, PPP, havalimanı işletmeciliği, enerji, tarım, sağlık, hizmet, akıllı outdoor TV, madencilik, elektro-mekanik ve sigortacılık sektörlerinde de faaliyetlerini sürdürerek istikrarlı bir büyüme politikası izliyor. Bugüne kadar toplam 5,9 milyar USD'lik birçok yurtiçi ve yurtdışı projeye imza atan YDA; 2014 yarıyıl itibariyle 1,7 milyar TL aktif büyüklüğüne ulaşmış olup, mevcut sözleşmeleri dahilinde 2018 yılı sonuna kadar tamamlamayı planladığı toplam yatırım tutarı 5,1 milyar USD'dir.