“Yeni bir Maslak doğuyor”

NG Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Residence’ın da yükseldiği Basın Ekspres’te yeni bir Maslak’ın doğduğunu ifade etti.

NG Residence, biri rezidans bloğu ve diğeri otel olmak üzere iki kule halinde Basın Ekspres Yolu’nda hayata geçiyor. Rezidans bloğundaki daireler 1+1, 2+1 ve penthouse daireler olmak üzere üç tipte sunuluyor. NG Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın “prestij projesi” olarak adlandırdığı NG Residence projesi lokasyonuyla öne çıkyor. Bölge için ‘Yeni Maslak’ tanımlamaları yapılırken, pek çok markalı projenin Basın Ekspres’te hayata geçmesi de, değerine değer katıyor. NG Residence ile bir yaşam tarzı geliştirdiklerini söyleyen Güral proje ile ilgili, “Proje iki kulede oluşuyor.  Kulelerden bir tanesi turizm amacıyla inşa ediliyor. Bu kule Marriot Otel olarak hizmet verecek.  Diğer kule de 280 tane 1+1 ve 2+1 daireden oluşan rezidans bloğu. Aslında buna rezidans dememek lazım. Bu kavram Türkiye’de biraz farklılaşıyor. Yaptığımız şeye yaşam modeli, yaşam tarzı demek daha doğru olur. Şu anda projenin inşaatı 10. kata geldi. Yaşayanların  yaşam standartlarının yükseleceği, yatırımcı olarak girenlerin yüksek karla buradan gelir elde edeceği bir proje olarak hayata geçiyor. Bölge için de Yeni bir Maslak Doğuyor deniliyor. Birkaç sene içinde bunu hep beraber göreceğiz” dedi.  
NG Residence yüzde 40 prim getirecek
NG Residence’ta dairelerin yüzde 30’u daha lansman öncesinde satıldı. Metrekaresi 7 bin liradan satılan projedeki yatırımcıların yüzde 40 oranına kadar prim elde edecekleri tahmin ediliyor. Güral, “Projede yaşayanlar konforlu bir yaşamla karşılaşırken, yatırım amaçlı alım yapanlar da, proje tamamlandığında yaklaşık yüzde 30, 40 oranında kar elde edecekler” dedi. Anadolu yakasında büyük bir arsaları olduğunu ve Basın Ekspres’te iki arsaları daha olduğunu belirten Güral, bu bölgeler için proje düşünceleri olduğunu söyledi. “Buralar için düşüncelerimiz olmakla beraber yeni arayışlarımız da var. Bu satın alma üzerine de olabilir, proje bazında ortaklık da olabilir, gelir paylaşımlı bir modeli tercih edebiliriz” diyen Güral sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye son 10 yılda kurumsal firmaların marka projeleriyle tanıştı. Bu gelişmelerle beraber tüketicilerde yeni bir yaşam konsepti arzusu var. İyi projeler yapıldığında tüketici bunun karşılığını ödemeye her zaman hazır. Bizim için de önemli olan burada sadece bir bina yapmak değil, bir yaşamı şekillendirmek.”

Firma Bilgisi: NG Grubu
Proje Bilgisi: NG Residence