Yeni Evin: 5. Levent

İstanbul'un yeni semti olarak inşa edilen 5. Levent projesinin 3+1 örnek dairesini 'Yeni Evin' olarak görüntüledik.

Torunlar GYO ve Kiptaş işbirliği ile hayata geçen 5. Levent, İstanbul’un en yeni semti olacak.  Toplam 17 bloktan oluşan projede 2 ayrı mahalle yer alacak. 5. Levent projesi 1+1’den 4+1’e kadar değişen daire seçenekleriyle 50 farklı tipte konut sunuyor. Projede toplamda 2 bin 288 daire yer alıyor. Biz de Yeni Evin olarak 5. Levent örnek dairesini ziyaret ettik.
194 metrekare büyüklüğündeki daire projenin en büyük 3+1 dairesinin bir örneği olarak tasarlandı. Solunun büyüklüğü ise 31 metrekare. 5. Levent fiyatları ve daire büyüklükleri bulunduğu kata, konuma ve cepheye göre değişiklik gösteriyor. 2.75 tavan yüksekliğine sahip olan dairenin tüm odalarında yerler laminant parke ile teslim ediliyor.

3 balkon ve 3 banyo yer alıyor
12 metrekare büyüklüğündeki mutfak dörtlü ankastre set ve dolaplarla birlikte teslime diliyor. Ayrıca mutfakta, salonla ortak kullanımı olan balkon da mevcut. Dairenin en önemli özelliklerinden biri de kullanım alanı oldukça geniş olan 3 adet balkonun olması. Bu balkonlardan biri de 11,5 metrekarelik çocuk odasında yer alıyor.  Dairedeki diğer çocuk odası ise 11 metrekare büyüklüğe sahip. Ebeveyn yatak odası da 16,5 metrekare olarak tasarlanmış ve odada 5,5 metrekare büyüklüğünde balkon yer alıyor. 3 balkonda da kiler alanı yer alıyor. Dairede biri ebeveyn banyosu olmak üzere 3 adet de banyo bulunuyor. Tüm banyolardaki duvar kağıdı, seramik ve dolaplar da dairede hazır şekilde teslim ediliyor. Tüm bunların yanında dairede 2 adet vestiyer ve 4 metrekare çamaşır odası da yer alıyor. Görmüş olduğunuz bu dairenin tasarımı da Gönye Proje Tasarım tarafından yapıldı. 

Yüzde 50'den fazla yeşil alan
5. Levent projesinin yüzde 50’den fazlası yeşil alandan oluşuyor. Projede enerji verimliliği ve çevre uyumu ön planda olan çözümler uygulanıyor. Çocuklar için oyun alanları, yüzme havuzu, koşu parkuru, yürüyüş yolları, basketbol, futbol sahası, tenis kortu, fitness salonu, pilates stüdyosu, spa, hamam ve sauna gibi pek çok aktivitenin gerçekleştirilebileceği alan bulunuyor. Projede yaşayanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği 5. Levent çarşısı ise marketi, kuaförü ve kuru temizlemesiyle yaşayanların hizmetine sunulacak. Festival Meydanı Açık Hava Sineması Amfi Tiyatro Kır Kahvesi Seyir ve Oturma Terasları Yansıma Havuzları Tematik Oyun Parkı da projede yer alıyor.  

Firma Bilgisi: Torunlar Gyo
Proje Bilgisi: 5. Levent