Yeni Evin: Toskana Orizzonte

Bu hafta ‘Yeni Evin’ olarakTek katlı yaşam konseptiyle bilinen Toskana Orizzonte projesinin 6+1 örnek dairesini görüntüledik.

Toskana Orrizzonte projesi Emaar Türkiye ve Arıkan Yapı iş birliğiyle hayata geçiyor. Tamamen tek katlı villalardan oluşan proje 200 milyon dolara mal oluyor. Projede genişlikleri 179 metrekare ile 695 metrekare arasında değişen 187 adet tek katlı villa bulunuyor. Yalnızca bir villa değil bir yaşam alanı sunan Toskana Orizzonte ‘Gökyüzü ile yeryüzü arasındaki tek kat’ sloganıyla hayat geçiyor. Villaların bin 500 metre ile 2 bin 700 metre arasında değişen arsa büyüklükleri var bu sebeple villalar  çok geniş bahçelere de sahip. Toskana Orizzonte örnek dairesine girer girmez en dikkat çekici özellik tavan yüksekliği. Özellikle salonda 5 metreyi bulan tavan yüksekliğiyle önemli bir fark yaratıyor.

Villada 1+1 daire bulunuyor
Projede geniş ailelere hitap ettiği için mutfak büyüklüğü de oldukça fazla. Yemek yapma yemenin yanında dinlenmeye de müsait bir şekilde tasarlanmış mutfaklar mevcut. Örnek dairedeki mutfak ise tam 40 metrekare büyüklüğünde. 6+1 büyüklüğündeki bu villada misafirler, bakıcılar, hizmetliler ve genç bireyler de düşünülmüş. Bu sebeple evin içerisinde 1+1 daire yer alıyor. Villanın en önemli özelliklerinden biri de geniş bahçelerinin yanı sıra bir de 30 metrekarelik iç bahçeye sahip olması. Bu iç bahçe daha küçük çocuklu aileler düşünülerek tasarlanmış.  

Çocuklara özel banyolar
Yatak odası da giyinme bölümüyle beraber toplam 30 metrekare büyüklüğünde. Ebeveyn banyosunda sauna bölümü de bulunuyor. Bu dairede çocuklar için de 2 adet oda yer alıyor ve her iki çocuk odasında banyo bulunuyor.  
 
Toskana Orizzonte bin 68 dönüm üzerinde üzüm bağları, zeytinliği, hobi bahçeleri, futbol sahaları, teniz kortları, çok amaçlı kapalı spor salonu, köy fırını, köy kütüphanesi,köy kahvesi ve bakkalı, yürüyüş parkurları ve doğal peyzajı ile dikkat çekiyor. Şehir yaşantısından uzak ama şehre kolayca bağlanabilen bir lokasyonda olan Toskana Orizzonte 3. Havalimanına da oldukça yakın bir mesafede bulunuyor.