Yeni nesil mahalle: AND Pastel

AND Gayrimenkul’ün ilk konut projesi AND Pastel, bir mahalle hayatı sunarak, yeni nesil mahalle sloganıyla satışa çıktı.

Anadolu Grubu’nun AND Gayrimenkul adıyla hayata geçirdiği ilk konut projesi AND Pastel bugün satışa çıktı. Gün geçtikçe değerlenen Kartal’da hayata geçecek olan proje, bölgenin en büyük projesi olacak. AND Pastel Kartal E-5 üzerinde Anadolu Grubu’na ait arazinin üzerinde yükselecek olan proje, bin 200 konutluk karma bir proje olacak. 2016 Mayıs ayında inşaatı başlayacak ve 2018 Haziran ayında da yaşamın başlayacağı proje için AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, “Projenin içinde yeşil ve manzara dahil her şey var ama, en önemlisi biz orada bir hayat inşa ediyoruz. Yeni nesil bir mahalleyi orada inşa ediyoruz. Projenin yeşil ağırlıklı oluşu, organik tarım imkanı, projenin çocuk dostu bir proje olması, sürdürülebilir enerji verimliliği yüksek bir proje olması öne çıkan yönleri” dedi. Bugün satışa çıkan AND Pastel projesi fiyatları ise metrekaresi ortalama 4 bin 750 liradan başlıyor.

“Pastel; farklı renklerin bir arada uyumunu ifade ediyor”
Projenin her bloku farklı bir yaşam tarzına hitap ediyor. 40 katlı mavi blok denen kule bloku daha çok gençlere hitap ederken, yeşil blok adı verilen 3 blok daha çok doğayla iç içe yaşamak isteyen daha geniş ailelere hitap ediyor. Her iki blokun karışımı olan  3 adet turuncu blok da çekirdek ailelere hitap ediyor. Pastel adının farklı renklerin beraber uyum içinde yaşaması anlamına geldiğini söyleyen Usta, “İnşa ettiğimiz mahallede, farklı renklerdeki insanları birlikte uyum içinde yaşatmayı hedefliyoruz. Bu yüzden her blok çeşidimiz farklı bir yaşam tarzına göre planlandı” dedi. AND Pastel projesinde en küçük daire 1+1 olup, net 40 metrekare büyüklükten başlıyor ve 4+1 seçeneğine kadar çıkıyor.

Çevreye uyum ve sürdürülebilirlik
AND Gayrimenkul olarak kente, çevreye uyum ve sürdürülebilirlik konularını ana değerler olarak benimsediklerini söyleyen Usta, bu sebeple AND Pastel projesinde yeşil alana ve peyzaja ayrıca önem verildiğini söyledi. Dünyanın en ünlü peyzaj mimarlarından Marta Schwartz ile çalışılan peyzaj düzenlemesinde yüzde 70 oranında yeşil alan bırakıldı.

Firma Bilgisi: AND Gayrimenkul
Proje Bilgisi: AND Pastel