Yeşil ev projelerine mermer önerisi

Temmer Mermer, son yıllarda konut sektörünün gözdesi olan ‘Yeşil Ev’ temalı projelerine doğal taş olması ve sağladığı tasarruflar nedeniyle mermeri öneriyor.

Yeşil ev projelerine mermer önerisi

11 Mart 2014 / Posta Gazetesi

Dünyanın 40 ülkesine ihracat yapan Temmer Mermer, bilhassa yurtiçinde ki lüks konut projelerden gelen yoğun talepler nedeniyle İstanbul Etiler'de ki showroomunda, son yılların gündemi olan " Yeşil Ev " temalı projelerden de talep görüyor. Afyon, Bilecik ve Eskişehir ocaklarından çıkardıkları doğaltaşlar dışında yeni ürünleri ile showroomda sergilediği  50 çeşit mermer ürünlerine yenilerini ekleyen Temmer  Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Çetinkaya, " Hem kişisel çabaları ile kendi özel villasını ‘Yeşil Ev’ içerikli planlayan münferit müşterilerimizden hem de adetli konut projelerinden gelen talepler doğrultusunda tamamen doğal taş olan mermeri sunuyoruz. Enerji ve ısı gibi çok önemli konularda tasarrufu destekleyen mermer, aynı zamanda darbelere karşı dayanıklılığı nedeniyle tercih ediliyor" dedi.

Yalıtım sağlıyor

Tamamen hijyen bir taş olma özelliği, her türlü darbelere olan dayanıklılığı ama en önemlisi ise ısı yalıtımı konusunda sağladığı avantajları nedeniyle doğa dostu olan mermerin sürdürülebilir konut projelerinin önemli bir elemanı olarak dikkat çektiğini söyleyen Çetinkaya, bugün renk çeşitliliği ve gelişen teknoloji sayesinde 1- 2 cm incelikte kesilebilen mermerin binalarda bir çok yerde kullanılabileceğini söyledi.