Yeşil Kamera Film Yarışması'nın 5.'si düzenleniyor

Uluslararası Yeşil Kamera Kısa Film Yarışması'nın bu seneki birincilik ödülü 20 bin dolar olarak belirlendi

Yeşil Kamera Film Yarışması'nın 5.'si düzenleniyor

Uluslararası Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması'nın bu seneki birincilik ödülü 20 bin dolar olarak belirlendi. Geri dönüşüm, atık yönetimi vb. alanlarda bilincin artması, duyarlılığın yaygınlaşması ve teşvik edilmesini hedefleyen etkinlik bu yıl yıl "Çevre Felaketleri Sınır Tanımıyor" temasıyla gerçekleşecek.

5. Yeşil Kamera Film Yarışması Jürisi
Jüride Nebil Özgentürk ve Reis Çelik gibi ünlü isimler de yer alıyor ve verilen ödüller, topluluk olarak yapılan başarılı çalışmaları öne çıkarmayı, öğrencilere yeni kapılar açmayı ve çevre kavramını kapsamlı bir boyutta tanıtmayı hedefliyor.

Her yıl, seçkin jüri üyeleri tarafından ödüle aday filimler ve afişler, objektiv kriterler çerçevesinde değerlendiriliyor ve seçilenlere ödülleri görkemli bir törenle veriliyor

Ödüle başvuruların, 30 MART 2015 tarihine kadar kabul edildiği yarışmada, değerlendirme sonrası seçilen başvurular, Uluslararası Ödül Jürisi'ne iletilecek.

5 yıldır başarıyla düzenlenen ve üniversiteli gençliğin büyük ilgi gösterdiği ULUSLAR ARASI YEŞİL KAMERA ÜNİVERSİTELER ARASI KISA FİLM YARIŞMASI'nın temel amacı; gençlerin büyük potansiyelini harekete geçirmek ve geleceğin sağlıklı ÇEVRECİ toplumunu oluşturmaya, aynı zamanda da uluslararası arenada boy göstererek Türkiye'de ve dünyada çevresel bilinçte başarıyı yakalamaya katkıda bulunmak olarak belirtiliyor...