Zekeriyaköy'ün değeri her geçen gün artıyor

1999 depreminin ardından üst gelir grubunun ilgi göstermeye başladığı Zekeriyaköy'de konut fiyatları son üç senede yüzde 75 düzeyinde artış kaydetti

Zekeriyaköy'ün değeri her geçen gün artıyor

Özellikle 1999 Marmara Depremi'nin ardından üst gelir grubuna ait yatırımcının ilgi gösterdiği İstanbul Zekeriyaköy'de emlak fiyatları sürekli bir artış ivmesi gösteriyor. EVA Gayrimenkul tarafından analiz edilen Zekeriyaköy'de metrekare satış fiyatları, 2.800 TL ile 22.000 TL arasında farklılık gösteren bir artış yaşadı. Zekeriyaköy'ün, şehir merkezine yakın olmak isteyen ancak sakin bir ortamı tercih eden üst gelir grubuna mensup İstanbullular tarafından tercih edildiğini söyleyen EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı: "Zekeriyaköy, lüks villalardan oluşan sitelerin yer aldığı bir bölge haline geldi..." dedi. 

Son üç yılda yüzde 75 değer artışı
3. Bögaz Köprüsü ve Çayırbaşı-Sarıyer Tüneli'nin bölgedeki konut projeleri ve arsaların değerleri üzerinde etki yarattığını, bölgede incelenen projelerin ağırlıklı olarak üst gelir seviyesine hitap ettiğini de belirten Yazıcı, bölgenin 2013 yılında yüzde 26, 2014 yılında yüzde 23, 2015 yılında ise yüzde 13 oranında fiyat artışı yaşadığını belirtti. Yazıcı:

"Son üç yılda bileşik olarak bakıldığında bölgedeki konut fiyatları yüzde 75 artış kaydetti. İstanbul genelinde araştırılan 34 bölge arasında ise değer artışı açısından 12. sırada yer aldı..." ifadelerini kullandı.

 

Zekeriyaköy'ün değeri her geçen gün artıyor

 

Merkez Zekeriyaköy ev fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın...

2015 yılı markalı konut projelerinin analizi ile elde edilen metrekare fiyatlarının metrekare başına 8.585 TL düzeyinde seyrettiği bilgisini de veren Yazıcı, 3. Boğaz Köprüsü'nün tamamlanmasının ardından bölgedeki fiyatların yeni bir sıçrama daha yaşayacağına da dikkat çekti. 

Birim metrekare fiyatları 2.800-22.000 TL arasında değişiyor
Bölgede hayata geçirilen markalı konut piyasasının analiz edildiği EVA Gayrimenkul Raporu'nda, son 15 yılda bölgede yaklaşık 32 firmanın rekabet ettiğinin saptandığı ve devam etmekte olan markalı konut projelerindeki satış fiyatlarının 2.800 TL ile 22.000 TL arasında değişiklik gösterdiği ortaya koyuldu. Fiyat dilimindeki bu açıklık, apartman daireleri ile villa gibi farklı konut tiplerine yönelik fiyatlandırmadan kaynaklandı.