Zonguldak Filyos Liman projesinde ilk adımlar atılıyor

2014 yılı Mart ayında ihalesi yapılan ancak yapılan itirazlarla bugüne dek geciken Zonguldak Filyos Liman projesi için ilk adımlar Ekim ayında atılıyor. Başbakan Yıldırım'ın projenin temel atma törenleri için Filyos'a gelmesi bekleniyor

Zonguldak Filyos Liman projesinde ilk adımlar atılıyor

Zonguldak'ı Karadeniz Bölgesi'nin merkezi haline getirecek Filyos Liman ve Vadi projesi için ilk adımlar atılıyor. 2014 yılı Martında ihalesi yapılan ancak ihale sürecine yönelik itirazlar nedeniyle geciken proje için Başbakan Binali Yıldırım'ın temel atma törenleri vesilesiyle bölgeye gelmesi bekleniyor. 

Filyos Liman ve Vadi Projesinde ilk adımlar atılıyor
Konuyla ilgili olarak kamuoyuna açıklamalarda bulunan yerel sivil toplum kuruluşları, Filyos Projesi'nin Sultan 2. Abdülhamit'ten günümüze dek konuşulan ama bir türlü hayata geçirilemeyen bir proje olduğuna dikkat çekti. Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği adına değerlendirme yapan Başkan Savaş Çiloğlu, Filyos Liman projesinin tüm kent için büyük bir öneme sahip olduğunu hatırlatarak, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar'ın, Başbabakan Yıldırım'ın temel atma töreni için Filyos'a geleceği bilgisini verdiğini aktardı. 

Zonguldak Filyos Liman projesinde ilk adımlar atılıyor

Temeller Ekim ayında atılıyor
Ulupınar'ın açıklamalarının kentte büyük bir mutluluk yarattığını da vurgulayan Çiloğlu:

"Filyos Projesi hayata geçerse, kentten göç eden çok sayıda insanımız geri dönecek. Atılacak dev adımla birlikte Zonguldak yeniden Karadeniz'in merkezi olacak. Projenin temelleri de muhtemelen Ekim ayı içerisinde atılacak..." ifadelerini kullandı.