2023'e Doğru Kentsel Dönüşüm toplantısı yapıldı

'2023'e Doğru Kentsel Dönüşüm, Ulusal Çevre Politikaları ve Sektörden Beklentiler' konulu toplantıda sektörün sorunları, önümüzdeki döneme ilişkin hedef ve beklentiler değerlendirildi

2023'e Doğru Kentsel Dönüşüm toplantısı yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin onur konuşmacısı olarak katıldığı '2023'e Doğru Kentsel Dönüşüm, Ulusal Çevre Politikaları ve Sektörden Beklentiler' konulu toplantıda sektörün sorunları, önümüzdeki döneme ilişkin hedef ve beklentiler değerlendirildi. 

23 Ocak 2015 tarihinde Çırağan Sarayı Mabeyin Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Çevre ve Şehircilik bakanı İdris Güllüce'nin yanı sıra, çiment ve inşaat sektörünün yöneticileri katıldı. Toplantının Açılış konuşmasını yapan Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanu M. Şefik Tüzün konuşmasının başında Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu hakkında bilgil verdi. 

İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisine kattığı artı değeri vurgulayan M. Şefik Tüzün; Türkiye'nin büyüme, Dünya ile rekabet ve AB ile tam üyelik hedefleri doğrultusunda daha fazla üretim ve istihdam için bugüne kadar olduğu gibi 2015 yılında da Türk ekonomisinin lokomotif sektörü olmaya ve önemini korumaya devam edeceklerini söyledi.

Kentsel dönüşün projesi kapsamında, ülke genelinde 20 yılda 7 milyon konutun yeniden inşa edileceğinin altını çizen Tüzün; '' Türkiye'deki konut stokunun yaklaşık üçte biri değişecek ve toplam maliyetin 500 milyar Dolar civarında olmasını bekliyoruz. Sektörümüz çevre ve atık kullanımı ile ilgili her alanda öncülük rolünü üstlendiği gibi, kentsel dönüşümden kaynaklı inşaat ve yıkıntı atıklarının yeniden kullanımı konusunda yürütülen çeşitli araştırma projelerinde de yer almaktadır.'' dedi. 

Firma Bilgisi: Si Yapı