3. Köprü açılışı ne zaman?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü adı verilen İstanbul Boğazı'nın yeni köprüsü 3. Köprü açılışı ne zaman? İşte detaylar...

3. Köprü açılışı ne zaman?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü adı verilen İstanbul Boğazı'nın yeni köprüsü 3. Köprü açılışı ne zaman? İşte detaylar... 3. Köprü'de açılış için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Asfaltlama çalışmaları tamamlanan köprüde işletme binası yapımı devam ediyor. Köprünün toplam boyu 2 bin 164 metre. Köprüde 2 demiryolu şeridi olmak üzere toplam 10 şerit bulunuyor.  3. Köprü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) dünyanın en geniş asma köprüsü ve yine dünyanın en yüksek kulelerinden birine sahip asma köprüsü niteliğine sahip. 

3. Köprü açılışı ne zaman? 

26 Ağustos 2016'da hizmet vermeye başlayacağı açıklanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde geçtiğimiz günlerde otomobillerin geçeceği kısımda asfaltlama çalışmaları tamamlandı. İki kademe halinde özel bir asfalt dökülen 3. Köprü'de 150 kişilik ekip gece gündüz çalıştı. Köprü işletmesinin yer alacağı ana işletme binasının yapımına ise başlandı. Köprüyle ilgili ölçümlerin yapılacağı modern cihazların da yer alacağı işletme binası 3. Köprü'nün Avrupa Yakası kısmında yer alıyor. 

Ağustos ayında tamamlanacak olan çalışmalar sonrasında 26 Ağustos 2016 tarihinde 3. Köprü açılışı yapılacak. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu işletmesi 10 yıl 2 ay 20 günlük süre ile IC İçtaş - Astaldi JV tarafından yapılacak.

3. Köprü açılışı ne zaman?

3. Köprü ücreti ne kadar olacak? 

3. Köprü tamamlandığında araç başına 3 dolar, her gün ise 135 bin otomobil geçişi için hazine garantisi bulunuyor. Köprünün günlük geliri en az 405 bin dolar olacak. 3. Köprü geçiş ücreti ağır vasıtalarda ise 15 doları bulacak.