Adıyaman Kahta satılık daire

Adıyaman Kahta satılık daireler 120 bin lira ile 250 bin lira arasında değişen fiyatlarla alıcısını buluyor

Adıyaman Kahta satılık daire

Adıyaman Kahta satılık daireler 120 bin lira ile 250 bin lira arasında değişen fiyatlarla alıcısını buluyor. Adıyaman Kahta satılık daire fiyatlarına geçmeden önce Kahta ilçesi hakkında bilgi verelim. Kahta ismi Persçe'de Dağın Eteği anlamına gelmektedir. İlçeye Kahta adının eskiden bölgede yaşayan Persler tarafından konulduğu biliniyor. Kahta ilçesi, Nemrut Dağı'nın eteklerinde yer alıyor. 

Adıyaman Kahta satılık daire

Dünyanın birinci harikası olan Nemrut Dağı öreni bu bölgededir. Kahta'da aynı zamanda Cendere Köprüsü, Karakuş tepesi, Eski Kahta Kalesi gibi önemli ören yerleri de vardır. Dünyadaki en büyük Zeus heykeli Nemrut Dağı örenindedir. İlçenin denizden yüksekliği 750 metredir. 

Adıyaman Kahta ilçesinin kuzey kesimi dağlık alanlardan, güney kesimi ise düzlük alanlardan oluşuyor. Kuzeydeki en yüksek nokta ise Nemrut Dağı'dır. Kahta ilçe merkezi ise düz alanda kurulmuştur. İlçeye bağlı olarak 2 belde, 18 mahalle ve 93 köyden oluşan Kahta Nüfus ise 117 bin civarlarında. 

Adıyaman Kahta satılık daire

Adıyaman Kahta satılık daire fiyatları ise şöyle; 

Girne Mahallesi Müstakil Ev 3+1 satılık - 100 bin lira 

Turgut Özal Mahallesi Adıyaman Kahta satılık daire 3+1 - 195 bin lira 

Gire Mahallesi Adıyaman Kahta satılık daire 4+1 - 200 bin lira 

Kahta Karşıyaka Mahallesi 3+1 bahçeli satılık - 240 bin lira

Adıyaman Kahta Menderes Mahallesi 3+1 müstakil ev - 350 bin lira 

Adıyaman Kahta'da satılık evler daha çok müstakil ve bahçeli. Fiyatların mahallelere göre değişiklik gösterdiği görülüyor. Adıyaman Kahta satılık daire fiyatları 100 bin lira ile 350 bin lira arasında değişiyor.