Ağva otelleri listesi!

İstanbul'a yakın konumu ile İstanbullu tatilcilerin tercih sebeplerinden biri olan Ağva otelleri fırsatları ve fiyatlarıyla dikkat çekiyor

Ağva otelleri listesi!

25 Haziran 2014 / Emlakwebtv
İstanbul’un kuzeyinde yer alan Ağva, Göksu ve Yeşilçay derelerinin ortasında yer alan bir kasabadır. Şile’ye bağlı olan Ağva, doğusunda Kocaeli, güneyinde Gebze, güneyinde Kartal ve batısında Beykoz ile komşudur.

Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlı gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Ağva Latince’de iki dere arasındaki yer anlamına gelmektedir. Osmanlıların ilk dönemlerinde Anadolu’dan getirilen Türkmen aşiretleri Ağva’ya yerleştirilmiştir. Türkmen aşiretlerinin lakapları burda kurdukları köylere isim olmuştur.

Ağva otelleri hangileridir?
Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte turizm sektörü de hareketlenmeye başladı. İstanbul’a yakın konumu ile dikkat çeken Ağva otelleri hem fiyatları hem de özellikleri ile daha çok İstanbullu tatilcilerin uğrak mekanlarıdır.

Ağva oteller listesi
Asmalı Köşk,
Günay Hotel,
Club Grand Becassier,
Shelale Otel,
Sahil Yıldızı,
Club Pedalisa,
El Rio Motel,
Nareks Otel,
Yasmin Motel,
Koru Motel,
Nur Motel,
Wine Port Lodge,
Kapım Otel,
Orman Evi Otel,
Kurfal Butik Otel,
Reenline,
İpek Motel,
Park Mandalin,
Acquaverde Otel,
Orman Evleri,
Himalaya Motel,
Ay Işığı Otel,
Marina Motel,
Side Motel,
Temmuz Motel,
Sweet Home Otel,
Villa Pine Garden,
Tree Tops Park Hotel,
Ağva Alesta Motel,
Sea Port House,
Yasmin Motel,
Dreamweaver Village,
Woody Ville,
Mavi Boncuk Motel,
Tree House.

Ağva’ya nasıl gidilir?
1. Güzergah: Ümraniye-Şile yolunu takip edin. Şile'den sonra, Ağva'ya giden sahil yolunu kullanarak, Kabakoz, İmrenli, Akçakese ve Kurfallı güzergahını izleyin. Toplam bir buçuk saatte Ağva'ya ulaşabilirsiniz.

2. Güzergah: Ümraniye-Şile yolunu takip edin. Şile'ye gelmeden önce Pot Deresini geçtikten hemen sonra sağa dönen yola sapın. Ovacık, İmrendere güzergahını takip ederek, Teke güzergahını izleyebilirsiniz.

3. Güzergah: Ümraniye-Şile yolunu takip edin, Şile'den sonra, Ağva'ya giden dağ yolunu kullanarak, Teke güzergahını izleyerek direkt olarak 1 saat 45 dakikada Ağva 'ya ulaşabilirsiniz.

Ayrıca İstanbul Üsküdar 'dan her saat başı Şile-Ağva otobüsleri kalkmaktadır.

Otobüs: İstanbul-Üsküdar veya Ümraniye'den her saat başı Şile-Ağva otobüsleri kalkıyor, aynı yolu kullanarak, önce Şile'ye, sonra Ağva'ya yolcularını ulaştırıyorlar. Hafta içinde daha çok yöre halkı ile yolculuk yapıyorsunuz.