Akçansa 9 aylık rakamları açıkladı

Akçansa 2015 yılının ilk 9 aylık döneminde 218,5 milyon TL net kâr açıkladı. Firmanın bu dönemdeki brüt kârı ise 318,5 milyon TL oldu

Akçansa 9 aylık rakamları açıkladı

Türkiye'nin yapı malzemeleri alanında faaliyetlerini sürdüren en önemli markalarından biri olan Akçansa 2015 yılının ilk 9 ayına ilişkin mali rakamlarını açıkladı. Bu dönemde 318,5 milyon TL'lik brüt kâra ulaşan firmanın dönem kârı ise 218, 5 milyon TL olarak gerçekleşti.

Akçansa konumunu güçlendiriyor
Mali rakamlar hakkında bir açıklama sunan Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, firmanın faaliyet gösterdiği alanlarda, yurt içi ve yurt dışı pazarlardakı konumunu daha da güçlendirmek amacıyla yatırımlarına ara vermeden devam ettiğini vurguladı. Hacıkamiloğlu, iç pazarda çimentoya olan talebin yeni yatırımlar ve projeler doğrultusunda sürdüğünü, dünyada da önemli ve kalıcı pazarlar elde ettiklerini belirterek:

"Başarılı performansımız, finansal sonuçlara da yansıdı. Yabancı ortağımız HeidelbergCement’in katkısıyla ABD, Batı Afrika ülkeleri, Akdeniz Havzası, Rusya gibi çok farklı coğrafyaya ürün ve hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Sadece Çanakkale’de üretimini yaptığımız düşük alkalili çimento ile ABD pazarının en büyük tedarikçisi konumundayız”  şeklinde konuştu.

Akçansa hakkında
1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile temelleri atılan Akçansa, 1996 yılında bu güne, iki firmanın birleşmesi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40 civarındaki hazır beton tesisinde Betonsa markasıyla hizmet veren Akçansa, Sabahcı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu olma özelliği taşıyor. 

Firma Bilgisi: akçansa