Akçansa'nın 6 aylık geliri: 736 milyon TL

Akçansa, 2016 yılının ilk altı aylık dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Akçansa'nın 6 aylık geliri: 736 milyon TL

Akçansa’nın açıkladığı 30 Haziran 2016 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, şirketin bu yılın ilk altı aylık dönemindeki cirosu 736 milyon TL oldu. Şirketin Ocak-Haziran 2016 dönemindeki brüt kârı 207 milyon TL, dönem kârı ise 142 milyon TL olarak açıklandı.

Zenar: Türkiye'nin en önemli projelerinin çözüm ortağıyız
Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, pazarda fark yaratan bir ürün portföyüne sahip olduklarının altını çizdi. Akçansa'nın Türkiye'nin en önemli projelerine destek sunduğunu söyleyen Zenar:

“Akçansa olarak Türkiye’nin en önemli projelerinde geniş ürün portföyümüzle çözüm ortağı olarak yer alıyoruz. ABD, Batı Afrika ülkeleri, Akdeniz Havzası gibi önemli ve kalıcı pazarlarımızla çok farklı coğrafyalara ürün ve hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Sadece Çanakkale’de üretimini yaptığımız özel çimento ihracatımızla ABD pazarının en büyük tedarikçisi konumundayız. Aldığımız sonuçlar da doğru işler yaptığımızın bir göstergesi.” şeklinde konuştu. 

Ülke ekonomisini gözetmek, cari açığı azaltmak için beton yolların çok güçlü bir alternatif olduğunu ekleyen Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, sözlerine şöyle devam etti: “26 Ağustos tarihinde açılışı yapılacak olan İstanbul’un üçüncü köprüsü başta olmak üzere, Türkiye’yi büyüten altyapı yatırımlarının çözüm ortağıyız