Akfa Holding ve Fi Yapı'ya kayyum atandı

FETÖ soruşturması kapsamında AKFA Holding ve Fi Yapı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda firmaya kayyum atanmasına karar verildi.

Akfa Holding ve Fi Yapı'ya kayyum atandı

Fethullahçı Terör Örgütü'nen ekonomi ve finans dünyasındaki bağlantıların yönelik olarak sürdürülen operasyonlar, kayyum atamalarıyla devam ediyor. Ajanslardan son dakika olarak geçen haberlere göre, aralarında Fi Yapı ve AKFA Holding'e bağlı şirketlerin de bulunduğu toplam 22 firmaya, TMSF'nin kayyum olarak atanması kararı alındı.

Fi Yapı ve AKFA'ya kayyum
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması'na finansal destek sunan oluşumlara yönelik yürütülen soruşturma tüm hızıyla sürüyor. Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan son karar doğrultusunda, AKFA Holding'e bağlı firmalar ve Fi Yapı'nın da aralarında bulunduğ 22 şirkete kayyum atanmasına karar verildi. 

AKFA Holding ve 44 alt firmaya yönelik soruşturma
Yürütülen soruşturmada savcılık, AKFA Holding'e bağlı 44 alt şirkete yönelik soruşturma sürerken, dosyada adı geçen şirketlere de Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 133. maddesi uyarınca kayyum tayin edimesini talep etti. Talebi değerlendiren Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği ise, söz konusu şirketin 2013 yılında İstanbul merkezde çalışan personeline Bank Asya'da hesap açtığı ve kayıt dışı para yönlendirmesinde bulunduğu belirtilerek kayyum kararı aldı.