Ali Ağaoğlu kimdir?

Ali Ağaoğlu kimdir? Ali Ağaoğlu hayatı ve bilinmeyenlerini sizler için araştırdık. İşte Ali Ağaoğlu...

Ali Ağaoğlu kimdir?

Ali Ağaoğlu kimdir? Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Ağaoğlu Türkiye'nin en önemli iş adamlarının başında geliyor. Ali Ağaoğlu kendisini Yaşam Mimarı olarak tanımlıyor. 

3 Mart 1954'te Trabzon'un Of ilçesinden dünyaya gelen Ali Ağaoğlu'nun babası İstanbul'da tanınmış müteahhitler arasındaydı. Babasının iş hayatından ve başarısından etkilenen Ali Ağaoğlu geçlik yıllarında hem okuyup hem de inşaatlarda çalışarak mesleğinin temellerini o günlerden atmıştı. 1975 yılında babasının rahatsızlığı nedeni ile işlerin başına geçip liseyi yarıda bırakmak zorunda kaldı. 

 

Ali Ağaoğlu kimdir?

 

1977 yılında ise ticari anlamda babası ile yollarını ayırıp Ağaoğlu Şirketler Grubu'nu kurmuştur. 1981 yılından itibaren ise toplu konut siteleri üretmeye başlamıştır. Özellikle 90'lı yılların sonlarında ''My'' markası ile yaşam alanları yaratmaya başlamıştır. Ataşehir, Çekmeköy ve Ayazma bölgelerine yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken Ali Ağaoğlu Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun televizyon reklamlarında da rol alarak halk ile yakın ilişki kuran iş adamı olmuştur. 

Merak edilen Ali Ağaoğlu kimdir? sorusunun yanıtına haberimizde yer verdik. Lüks araba tutkusu ile tanınan Ali Ağaoğlu günde ortalama 15 saat çalışıyor ve bu çalışmanın kendisini dinç tuttuğunu söylüyor. Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı'dır.