Alligatordan ustalara belge

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından zorunlu hale getirilen “Mesleki Yeterlilik Belgesi Eğitimleri” için ustalarını destekleyen Alligator, 82 ustasının sınavı başarıyla tamamlamasını sağladı

Alligatordan ustalara belge

30 Aralık 2013/ emlakwebtv

Aralık ayında Alligator tarafından, Betek Boya Gebze Fabrikası’nda 85 ustaya verilen eğitimlerle 85 usta “Mesleki Yeterlilik Kurumu” sınavına hazırlandı. Verilen eğitimler sonucunda 82 usta sınavları başarıyla tamamlayarak belgeyi aldı.
Profesyonelleşmeye Tam Destek
Herhangi bir şart aranmaksızın tüm ustalara açık olan seminerler, Alligator’ün bayi ve ustalarının donanım kazanacağı kısa dönemli bir okul niteliği taşıyor. Alligator, ustalarla bir araya geldiği bu süreçte, onların karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini dinlerken, sektördeki gelişmeler ve yeni ürünlerin yanı sıra iş güvenliği ve sağlığı konularında da ustaları bilgilendiriyor. Alligator, bu belgeyi ustalara sağlamak ve bu süreçte onlara teorik ve pratik bilgileri aktarmak amacıyla eğitimler düzenliyor. 1 Ocak 2017 yılından sonra zorunluluk haline gelecek “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sahibi usta sayısını arttırmayı hedefleyen Alligator, ustalarına; doğru renk önerisi, uygulama, müşteri ilişkileri gibi konularda profesyonel destek veriyor.
Boya ve yalıtım uygulamaları konusunda mesleki eğitime önem veren Alligator, başarıyla sonuçlandırdığı eğitim programlarına gelecek yıllarda da aynı hedeflerle devam edecek.