Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden çöken yol açıklaması

Ankara'da bir inşaatın temel açma çalışmaları sırasında yolda meydana gelen çökme ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi. Belediye: "Firmaya en yüksek ceza uygulanacaktır..." dedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden çöken yol açıklaması

Ankara'da Kırkkonaklar Mahallesi'nde, bir inşaatın temel açma çalışmaları sırasında caddenin üst tarafından meydana gelen göçük ile ilgili olarak bir açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını ve firmaya en yüksek cezanın verileceğini açıkladı. 

Firmaya ceza sinyali
Çankaya'da yürütülmekte olan inşaat çalışmaları sırasında meydana gelen çökme ile ilgili olarak bir açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı: "Gerekli yasal işlemler başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi’nce çöküntüde sorumluluğu olan firmaya en yüksek ceza uygulanacak..." açıklamasını yaptı.

50 metrelik hasar
Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada dün gece saat 22.30-23.00 sularında meydana gelen çökmenin 7-8 metre derinliğinde olduğu belirtildi. Petrol istasyonuna paralel olarak uzanan taş duvarlarda da 50 metrelik bir hasar oluştu. 

Doğal gaz ve enerji hatlarında hasar
Çökmeyle birlikte alt yapı hizmetlerinin hasar aldığını vurgulayan açıklamada:  "Bölgeye intikal eden ASKİ ekipleri çöküntünün pis su, yağmur suyu ve içme suyu altyapısına hasar verdiğini tespit etmiştir. Bölgede kısa süreli su kesintisi yaşanmaktadır. Ancak yapılan çalışmayla sorunlar giderilmiştir" ifadelerine yer verildi.