Ankara konut sektörüne diplomat dopingi

Ankara gayrimenkul piyasası, 125 adet büyükelçilik ve çok sayıda yabancı temsilcilik mensubunun ilgisiyle önemli bir hareketlilik yaşıyor

Ankara konut sektörüne diplomat dopingi

125 adet büyükelçilik ve çok sayıda yabancı temsilciliğe ev sahipliği yapan Ankara, özellikle konut piyasasında "diplomasi" ağırlıklı bir ivme yaşıyor. İTO Yatırım Ortaklarından Özkan Özçelik, yabancıların Başkent'e ilgisinin özellikle dünya çapında gerçekleştirilen inşaat kalitesinden kaynaklandığını belirterek, diplomasi alanındaki eğilimlere dikkat çekti. 

Diplomatların Ankara'ya ilgisi büyüyor
Yabancı yatırımcının Ankara'ya ilgisinin özellikle son bir kaç yılda önemli bir artış gösterdiğini ve Ankara'da yaşamını sürdüren diplomatik personel ile yabancı menşeili firma görevlilerinin bu artışta önemli bir etkisi olduğunu söyleyen Özçelik:

"Kentte bin 500’den fazla diplomatik personel yaşıyor. Bu çok ciddi bir rakam. Saygın yabancı nüfusun Ankara’daki gayrimenkullere yatırım yapıyor olması, kentin geleceğine de yön veriyor. Temsilcilerle başlayan sürecin devam edeceğini, Ankara’nın önümüzdeki dönemde yabancı yatırımcının gözdesi konumuna geleceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı. 

One Tower Diplomatique'ye ilgi
Oran'da hayata geçirilen ve Tabanlıoğlu Mimarlık'ın Ankara'daki ilk konut projesi olarak dikkat çeken One Tower Diplomatique hakkında da bilgi veren Özçelik, tamamlandığında Başkent'in en yükseği olacak projenin diplomatlardan önemli bir ilgi gördüğünü söyledi. Özçelik, projenin yüzde 10'luk kısmının diplomatlar tarafından satın alındığını da vurgulayarak:

"Projemizin teslimine kısa süre kalması, konforlu yaşam garantisi, sosyal donatı alanları, kulenin hemen altında yer alan ve özellikle kadın ve çocuklara hitap eden markalarla Ankara’nın ‘dişi AVM’si olarak öne çıkan One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi gibi özellikler yabancıları da cezbetti." dedi. 

"

Firma Bilgisi: Tabanlıoğlu Mimarlık
Proje Bilgisi: One Tower