Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ evleri başvuru şartları neler?

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 1. ve 2. etap projesi kapsamında 369 adet konutun başvuru süreci 22 Ekim’de başlıyor. Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ evleri başvuru şartları için tıklayın.

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ evleri başvuru şartları neler?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 1. ve 2. etap projesinde toplam 369 adet konut, 22 Ekim 2015 tarihinde satışa çıkarılıyor. 20 Kasım’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın ilgili tüm şubelerine yapılacak.

181 bin ile 282 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi evleri için yüzde 10, 15 ve 25’lik peşinat ödemesi yapılacak. 180 aya vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 756 liradan başlayacak.

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi başvuru şartları

Projeye konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.