Antalya Kepez'de dönüşüm heyecanı

Antalya Kepez Santral Mahalleri'ni kapsayan kentsel dönüşüm girişiminde protokoller imzalandı.

Antalya Kepez'de dönüşüm heyecanı

Antalya'nın Kepez ilçesinde hayata geçirilmesi planlanan Kepez Santral Mahalleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi ile hak sahipleri arasında anlaşma sağlandı. Protokolü ilk imzalayan mahallelerin muhtarları oldu. 

Kepez Santral Mahalleri Kentsel Dönüşümü
Antalya'nın Kepez ilçesinde uygulanacak olan "Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşümü" sürecinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile hak sahipleri arasında anlaşma sağlandı ve ilk imzalar atıldı. Anlaşma kapsamında Büyükşehir Belediyesi'ne yetki veren hak sahipleri arasında ilk protokol mahalle muhtarları tarafından imzalandı. Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bölgede yaşanan sorunların aşılması adına görev geldikleri ilk andan itibaren çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, vatandaşların tapu arzusu üzerine bu projeyi hazırladıklarını söyledi. Türel: 

"Arsa tapusu verseydik vatandaşlar bin lira alırdı. Daira tapusu ile 3 lira 4 lira olsun istedik. Siz de bizlere bu yola devam edin, dediniz." dedi. 

Antalya Kepez'de dönüşüm heyecanı

Kepez'e raylı sistem
Bu bölgede hayata geçirilecek kentsel dönüşüm uygulaması paralelinde mahallenin ortasından raylı sistem geçirileceğini ve bu hattın tepesinde de elektrik direği ve kabloların olmayacağını belirten Türel vatandaşların mutlu olmasından siyaseten rahatsız olan bir kesim olduğunu söyledi. Türel:

"Bu çevreler vatandaş mutlu olursa kendilerini kaybedeceğini düşünüyor. Bu nedenle vatandaşın mutluluğunu engellemeye çalışıyor. Bu çevrelere izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Türel, müteahhitlerin bu bölgeye, yeşil alan, çocuk parkı, okul, cami yapmayacaklarını ama Belediye'nin tüm bunları fazlasıyla gerçekleştireceğini de sözlerine ekledi.