Arnavutköy'ün yıldızı parlıyor

Mega projelere yakınlığıyla dikkat çeken Arnavutköy, gayrimenkul yatırımcıları için önemli fırsatlar içeriyor. Bölgede gayrimenkul fiyatları hızlı yükselişini sürdürüyor

Arnavutköy'ün yıldızı parlıyor

Kanal İstanbul, Üçüncü Havalimanı ve Üçüncü Köprü gibi mega projelerin merkezinde yer alan Arnavutköy, gayrimenkul yatırımcıları açısından önemli bir potansiyel barındırıyor. Bölgede emlak fiyatlarının hızlı biçimde artmaya devam ediyor.

Küçük yatırımlarla büyük kârlar
İçerdiği prim potansiyeliyle bölgeye bugün yapılacak küçük yatırımların yakın bir zamanda önemli kâr marjlarıyla geri döneceğini söyleyen Uzman Arsa Kurucu Ortağı İbrahim Özbek, İstanbul'da yatırım yapmanın büyük bütçe isteyen bir faaliyet olduğunu vurgulayarak:

Arnavutköy'ün yıldızı parlıyor

"Bugün İstanbul’da ortalama bir evin fiyatı 300 bin TL’den başlıyor, bu durum da yatırım yapmak veya ev sahibi olmak isteyen orta gelirli vatandaşlarımızı zorluyor. Biz yatırımcılara, Arnavutköy'de Satılık Arsa seçeneklerini değerlendirerek ayrıntılı bir inceleme ve doğru tespitler yaparak yatırımcımızın kazanç elde etmesini sağlama şansı sunuyoruz..." dedi.

Kanal İstanbul projesi nereden geçecek? Ayrıntılar için tıklayın...

Yatırım yaparken nelere dikkat etmeli?
Özbek, kârlı yatırım fırsatlarının yalnızca Arnavutköy'de değil, komşu ilçelerde de var olduğunu belirterek özellikle Çatalca, Çerkezköy ve Çorlu'da önemli yatırım olanaklarının bulunduğunü söyledi. Bölgeye yatırım yapanların uzun vadede kazançlı çıkacağını da vurgulayan Özbek, emlak danışmanlığı sektöründeki denetim uygulamalarının da yetersiz olduğuna dikkat çekti.

Özbek: "Her önüne gelen kişi ve kurum kayıt dışı emlakçılık yapıyor ve büyük zararlara sebep oluyor. Bu durum en çok bizim gibi legal çalışan kurumları zor durumda bırakıyor. Yatırımcı kişi bizden aldığı arsayı her ne sebepten olursa olsun iade etmek istediğinde, ödediği ücreti kendisine teslim ediyoruz.” dedi. 

"