Ataşehir’de kentsel dönüşümde son durum ne?

Ataşehir’de bugüne kadar kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında neler yapıldığı merak konusu. İşte ‘Ataşehir’de kentsel dönüşümde son durum ne’ sorusunun yanıtı.

Ataşehir’de kentsel dönüşümde son durum ne?

Türkiye genelinde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bugüne kadar hangi il ve ilçelerde nelerin yapıldığı merak konusu. Merak edilen ilçelerden biri de, İstanbul’un Ataşehir’i. Ataşehir’de kentsel dönüşümde son durum ne, hangi alanlar riskli ilan edildi? İşte yanıtı.

Ataşehir’de bugüne kadar toplam 724 adet bağımsız bina yıkılarak, yeniden yapılmış durumda. İlçede gecekonduların toplu konutlara yerleştirilmesine yönelik çalışmalarda yapılıyor. Bu kapsamda Atatürk Mahallesi ve Emekevler mahallelerinde 400, diğer bölgelerde ise 230 adet olmak üzere toplam 630 gecekondunun dönüştürülmesi için 1800 konutluk proje inşaatına başlandı. Bu projede ayrıca sağlık ocağı, ilköğretim alanı, sosyal tesis alanı, yeşil alan ve bölge parkı da hayata geçirilecek.

 

Ataşehir’de kentsel dönüşümde son durum ne?

 

 

Ataşehir’de riskli alanlar…

İstanbul’un popüler ilçesinde en son Bakanlar Kurulu’nun riskli alan ilan ettiği bölgeler ise; İçerenköy Mahallesi oldu. Mahalle aynı zamanda İstanbul’un en büyük mahallesi olma özelliğini taşıyor.