Atiye Residence Kağıthane’de yükseliyor

İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi Kağıthane’de hayata geçen Atiye Residence’da 2+1 daireler 5 bin 500 liradan satışa çıktı.

Has Metal ve DBN Mühendislik’in güçlerini birleştirerek oluşturdukları HAS-DBN Yatırım Ortaklığı, Ankara merkezli bir şirket olarak orada toplam 250 bin metrekare gayrimenkul projesi geliştirdiler. Şimdiyse İstanbul’da hayata geçirdiği ilk projesinin satışına başlıyor. Atiye Residence adını alan bu proje pek çok araştırmadan sonra Levent, Maslak ve Şişli’nin kesiştiği Kağıthane’de hayata geçiyor. HAS-DBN Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Gümüş, “Kağıthane’de Türkiye’nin en önemli gayrimenkul geliştiricileri ofis projeleri yaptılar. Kağıthane’de hayata geçen ofis projeleri orayı yeni iş merkezi yapacak fakat bu ofislerde çalışacak insanların konut ihtiyacını karşılayacak konut projesi bölgede yok. Böyle bir ihtiyaç görerek hem işlevsel hem de estetik bir proje geliştirdik” dedi. Atiye Residence projesi bölgenin duyduğu ihtiyaç doğrultusunda 2+1 dairelerden oluşuyor. Dairelerin tamamı brüt 102 metrekare olarak düzenlendi. Atiye Residence fiyatları ise metrekaresi 5 bin 500 liradan bugün satışa çıktı.

Atiye Residence kentsel dönüşüm projesi
Bir kentsel dönüşüm projesi olan Atiye Residence Kağıthane, Özhisar Konut Yapı Kooperatifi’nden kat karşılığı olarak 70 milyon lira yatırımla hayata geçiyor. Kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçen Atiye Residence projesi yüzde 1 KDV avantajına da sahip. 17 kattan oluşan projede spor salonu, oyun odası, toplantı salonu, havuz ve basketbol sahası bulunuyor. Proje Atiye adını, II. Mahmut’un kızı Atiye Sultan için Kağıthane’de yapılmış Atiye Sultan Sarayı’ndan alıyor. Saray bugün Kağıthane Kaymakamlığı olarak kullanılıyor.

Firma Bilgisi: HAS-DBN Yatırım Ortaklığı
Proje Bilgisi: Atiye Residence