Atiye Residence satışa çıktı

Has-DBN Yatırım Ortaklığı, İstanbul'daki ilk projesi için hazırlıklarını tamamladı. Atiye Residence ismini taşıyacak olan yatırım, Kağıthane'de hayata geçirilecek

Atiye Residence satışa çıktı

HAS-DBN Yatırım Ortaklığı, İstanbul'daki ilk projesi, Atiye Residence için hazırlıklarını tamamladı. Kağıthane Kaymakamlığı olarak kullanılan Atiye Sultan Sarayı'ndan ismini alan Atiye Residence, İstanbul'un en önemli iş aksının merkezinde yer alacak. Zemin dahil 17 kat şeklide inşa edilecek Atiye Residence'nin her katında 7 daire yer alacak. 

550 bin TL'den başlayan fiyatlarla
Spor salonu,oyunodası,toplantı salonu, basketbol sahasi gibi geniş sosyal olanaklara sahip olacak projede daire fiyatları 550.000TL'den başlayacak ve 600.000 TL'ye kadar çıkabilecek.

Atiye Residence satışa çıktı

Atiye Residence satışa çıktı
Kağıthane'de inşa edilecek olan Atiye Residence, 70 milyon TL yatırım bedeline mâlolacak. Proje,toplamda 2+1 formatında 102 metrekare alana sahip 108 daireden meydana gelecek. Teslimatlar ise 2017 yılının Aralık ayında gerçekleştirilecek.

Düzenlenen basın toplantısında Ankara'daki deneyimlerini İstanbul'a taşıyacaklarını söyleyen Has-DBN Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Bekar, firmanın sektörel tecrübesi hakkında bilgi aktardı. Ankara Yenimahalle'de 60 bin metrekarelik inşaat alanına sahip 17 katlı ofis ve 10 katlı otelin yanı sıra alışveriş merkezi de bulunan HM Commerce Center projesini inşa ettiklerini söyleyen Bekar:

"Bunun ardından,Eskişehir Yolu üzerinde, Başkent Üniversitesi'nin karşısında 140 bin metrekare alan üzerine 746 konut ve 35 bin metrekarelik alışveriş merkeziyle bugün için %90'ı satılmış olan West Gate projesini ülkemize kazandırdık. Arsa geliştirme faaliyetleriyle elde ettiğimiz deneyimi, İstanbul’daki gayrimenkul piyasasına yansıtmak amacıyla DBN Mühendislik ile güçlerimizi birleştirdik." dedi

Yeni projeler yolda
Bekar, yeni projeler için İstanbul'un dört bir yanını araştırdıklarını ve Avrupa Yakası'nın önemli iş merkezlerine yakınlığı ve yapımı devam eden metro hattı nedeniyle Kağıthane'yi tercih ettiklerini de vurgulayarak:

"Atiye Residence ile İstanbul’un gelişen yerlerinden Kâğıthane’de erişilebilir lüks konut yatırımına imza atacağız.  Atiye Residence’ın yanı sıra uzun vadede Kağıthane, Kemerburgaz ve Topkapı gibi yerleşim yerlerinde yeni projeler hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kağıthane, stratejik bir lokasyon
HAS-DBN Yatırım ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Gümüş de, büyük alt yapı ve ulaşım yatırımlarıyla  birlikte Kağıthane'nin iyi planlanmış ofis ve konut alanına dönüştüğünü söyledi. Gümüş: "Bu sebeple de HAS – DBN Yatırım Ortaklığı olarak Atiye Residence ile Kâğıthane’deki yerimizi alıyoruz. Bölgenin sosyo-kültürel yapısına uygun, matematiği iyi çözülmüş, işlevsel ve ses getirecek projeler inşa etmeyi planlıyoruz” dedi.

Firma Bilgisi: Has-DBN Yatırım
Proje Bilgisi: Atiye Residence