ATO'dan Otonomi kararına destek

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan ve şehir içinde faaliyet gösteren ikinci el oto galeri işletmelerinin 1 Mart'a kadar Otonomi projesine taşınmasına yönelik kararına Ankara Ticaret Odası'ndan destek geldi

ATO'dan Otonomi kararına destek

Ankara Ticaret Odası, şehir içinde faaliyet gösteren ikinci el oto mağazalarının 1 Mart'a kadar, Otonomi projesine taşınmalarını zorunlu kılan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararına destek verdi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, evlerin altında ve kaldırımları işgal eder halde faaliyetlerini sürdüren dağınık oto işletmecilerini bir araya toplama kararını desteklediklerini belirterek: "Bu yöntem hem sağlıklı, hem de estetik değildi. Taşınma kararı Başkent'e yakışır bir düzenlemedir..." ifadelerini kullandı.

ATO'dan Otonomi projesine destek
Büyükşehir Belediye tarafından alınan ve ikinci el oto galerilerinin 1 Mart tarihine dek Otonomi'ye taşınma kararını değerlendiren ATO Başkanı Salih Bezci, başkentin kişi başına düşen otomobil miktarı açısından ilk sıralarda yer aldığını belirtti. Bezci, bu potansiyele paralel olarak Başkent'e ikinci el oto alım satımı yapan iş yerlerinin yaygınlaştığına da dikkat çekerek:

"Kaldırımlarda sağlıksız ve estetikten uzak bir şekilde faaliyetlerini sürdüren bu işletmeler halk tarafından da tepkiyle karşılandı. İstanbul Büyükşehir Belediye meclisimiz çok önemli bir karara imza atmıştır. Bu sayede ikinci el oto satıcılarının taşınması kent hayatının düzene girmesi ve trafikteki rahatlama açısından da kentimize önemli katkılar sunacaktır..." dedi. 

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan ATO Meclisi ve Motorlu Kara Taşıtları Meslek Komitesi Üyesi ve Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç da galerilerin kümelenmesinin sektörde sinerji oluşturacağını belirterek, söz konusu hamlenin sektörün geleceği açısından büyük önem taşıdığının altını çizdi.