Bakan Güllüce: "Yukarıda iyi sallandık!"

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Esenler'de katıldığı kentsel dönüşüm etkinliği sırasında yaşanan depremle ilgili ilk açıklamasında, "Tarihe geçen bir deprem oldu. Yukarıda iyi sallandık" dedi

Bakan Güllüce:

24 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çanakkale-Gökçeada açıklarında yaşanan 7 şiddetindeki depreme, Esenler'de katıldığı kentsel dönüşüm etkinliğinde yakalandı. Temel atma döreni sırasında depremi hisseden Güllüce, depremin, "kentsel dönüşümün" gerekliliği üzerine konuşurken gelmesinin manidar olduğuna dikkat çekerek, "Tarihe geçti bu. Depremle ilgili konuştuk takriben 1 dakika sonra deprem oldu. Biz yukarıda iyi sallandık” dedi.

Program sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güllüce, "Bende depremle ilgili çok kötü izler var. O yüzden bu kentsel dönüşümü çok önemsiyorum" dedi. Güllüce, Ege depremini Allah'ın hatırlatması olarak yorumlayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sonra Allah dedi ki Tevfik Göksu, İdris Güllüce siz haklısınız bir hatırlatayım. Böyle bir hatırlatma oldu. Evleri kötü olanlar hızla kentsel dönüşüm olmalı ki kurtulun. "