Bakandan Mahmutbey düzeltmesi: 2 ay değil 45 gün

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Mahmutbey gişelerindeki düzenlemenin medyada yer aldığı gibi 2 ayda değil 45 günde tamamlanacağını açıkladı

Bakandan Mahmutbey düzeltmesi: 2 ay değil 45 gün

Hizmete alınmasının ardından yüksek geçiş ücretleri, tamamlanmamış bağlantı yolları ve tıkanan trafiğiyle tartışma konusu olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü Mahmutbey gişelerinde ücretsiz geçiş sistemini sağlamaya yönelik çalışmalar başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim trafiğini felç olduğu Mahmutbey gişelerindeki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu . Mahmutbey gişelerinin kaldırılmasına yönelik çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyleyen "45 gün içinde bu çalışmaları tamamlamış olacağız..." dedi.

45 gün daha Mahmutmey çilesi
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Mahmutbey gişelerinde yürütülen çalışmaların vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için gerçekleştirildiğini ve ortaya çıkan sıkıntının geçici bir süre daha devam edeceğini belirterek:

"Mahmutbey gişelerinde serbset geçiş sistemi kurmak istediğimizi açıklamıştık. Bu konuda çalışmalarımıza başladık. Her ne kadar 2 ay olarak öngörülmüş ise de biz yaklaşık 45 günde bunu bitirmeye ve İstanbulluların hizmetine sunmaya karar verdik. Bu doğrultuda yol alıyoruz. İnşallah 45 gün içinde bu çalışmalar tamamlanacak..." dedi. 

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz
İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak için çok sayıda noktada faaliyet sürdürdüklerini ve inşaat çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Arslan: "Klasik laftır, verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz..." dedi.