Başakşehir’de dev kentsel dönüşüm

24 Gayrimenkul, Başakşehir’de 100 bin metrekarelik dev kentsel dönüşüm projesi hayata geçirecek. Projeye 2016 yılı başında start verilecek

Başakşehir’de dev kentsel dönüşüm

HABER: BÜLENT YOLDAŞ 

Kağıthane'de kentsel dönüşüm projesi hayata geçirmeye hazırlanan 24 Gayrimenkul, bu projenin ardından dönüşüm için rotasını Başakşehir'e çevirecek. 24 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay, küçük çaptaki Kağıthane dönüşüm projesini, Başakşehir'de 100 bin metrekareyi bulacak dev kentsel dönüşüm projelerinin takip edeceğini açıkladı.

Aziz Yeniay, Başakşehir'de Kiptaş Metrokent projesinin yanıbaşında imza atmayı planladıkları kentsel dönüşüm projesi hakkında şu bilgileri verdi, "Başakşehir'de 24 gayrimenkul'ün vizyonuna uygun bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçireceğiz. 55 – 60 dönümlük bir alanda hak sahiplkeriyle anlaşmalarımızı tamamladık. 40 bin metrekarelik bir alanda ise anlaşma süreci devam ediyor. Başakşehir projemize 2016 başında start vermeyi ümit ediyoruz" diye konuştu.

Aziz Yeniay, Başakşehir projesinde bir ideallerini de gerçeğe dönüştürmek istediklerini dile getirerek, hazırlayacakları master plan çerçevesinde hayat bulacak projenin her bir bölümünün, sokağının kamau yapıları da dahil olmak üzere, farklı mimari gruplara tasarlatacaklarını açıkladı. Yeniay, bu projede genç mimarlara da proje geliştirme şansı vereceklerini kaydetti.