Başakşehir ticaretin yeni merkezi olacak

En fazla markalı projeye ev sahipliği yapan Avrupa Yakası'nın yıldızı parlayan bölgesi Başakşehir'de yatırımlar hız kesmeden devam ediyor

Başakşehir ticaretin yeni merkezi olacak

En fazla markalı projeye ev sahipliği yapan Avrupa Yakası'nın yıldızı parlayan bölgesi Başakşehir'de yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Metro, üçüncü havalimanı, Kuzey Marmara otoyolu gibi Türkiye’nin vizyon projelerinin kesişim aksında kalan Başakşehir, büyük konut projelerinin de gözdesi. Başakşehir'de proje geliştiren ilk özel şirket olan Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal,  2000 yılından bu yana Başakşehir’de 3 bin konut yaptıklarını ancak artık ilçenin ticaret üniteleri için de cazibe merkezi haline geleceğini belirtti. Akbal, “Başakşehir, yeni şehirleşme modeli sergiliyor. Bölge artık ticari ünite olarak da tercih ediliyor. Biz Fuzul Yapı olarak, Başakşehir’in kalbinde ‘Vadiyaka’ projesini inşa ettik. Çünkü Başakşehir’de ticari ünitelerin yenilerine ihtiyaç var. Önümüzdeki süreçte Başakşehir’de konutun yanı sıra ticari ünitelerin sayısında da patlama yaşanacak” dedi.  

Dükkânların değeri yüzde 200 arttı

llçenin ilk alışveriş merkezi olan Olimpa AVM dahil 400’e yakın ticari üniteyi hayata geçiren Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal, “30 ay önce 10 bin TL olan Olimpa Park Cadde dükkânlarının bugünkü değeri 30 bin TL civarında, yani dükkânların değeri yüzde 200 oranında bir artış gösterdi” dedi. Başakşehir'e yaptıkları yatırımlara devam edeceklerini belirten Akbal, “Proje geliştirici firma olarak dahil olduğumuz konsorsiyum ile Başakşehir Belediyesi'nin 116 bin metrekarelik arazi ihalesini kazandık. 2016 yılının ilk yarısında 1500 konutluk ve çok sayıda ticari ünitenin de yer alacağı karma projemize başlayacağız. Hedefimiz 10 yıllık süreçte 1.5 yıllık periyodlarla yeni marka projelere imza atmak" dedi.

Fuzul Yapı, 24 Ocak’ta Vadiyaka Başakşehir projesinin ticari ünitelerini kapsayan ‘Vadiyaka Cadde Dükkanları’nı satışa çıkarmış, proje yoğun ilgi görmüştü. Vadiyaka Başakşehir Cadde dükkanları, biri market alanı olmak üzere toplam 50 ticari üniteden oluşuyor. 1.430 metrekare market alanı hariç geri kalan dükkânların büyüklüğü 78 metrekare ila 306 metrekare arasında değişiyor. 199 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkan dükkânların değeri her geçen gün artıyor. 

 

Firma Bilgisi: Fuzul Grup