Başbakan açıkladı: 2018'de İstanbul-İzmir 2 saat 50 dakika

İFM Kamu Binalarının temel atma töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım yapımı süren mega projeler hakkında önemli bilgiler verdi

Başbakan açıkladı: 2018'de İstanbul-İzmir 2 saat 50 dakika

Başbakan Binali Yıldırım, 2018 yılında İstanbul - İzmir arası yolculuk süresinin 2 saat 50 dakika olacağını söyledi. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yer alacak kamu binalarının temel atma töreninde konuşan Yıldırım: "Bugün İstanbul'un içinde, trafik olduğunda bir semtten ötekine gidemediğiniz sürede, İstanbul'dan İzmir'e gideceksiniz. 2018 yılında İzmir'e 2 saat 50 dakikata ulaşacaksınız..." dedi. 

Başbakan açıkladı: 2018'de İstanbul-İzmir 2 saat 50 dakika

50 senelik hikaye
Osman Gazi Köprüsü'nün yaklaşık 50 yıldır Türkiye'nin gündeminde olduğunu ve çok sayıda ihalenin iptal edildiğini hatırlatan Yıldırım: "Aynı şey Yavuz Sultan Selim Köprüsü için de geçerli. İnsanlar artık bu projelerin hayata geçirileceğine inançlarını kaybetmişti..." dedi. 

Avrasya Tüneli: 20 Aralık'ta
Konuşması sırasında mega projeler hakkında da önemli bilgiler veren Yıldırım, Avrasya Tüneli Projesi'nin 20 Aralık'ta açılacağını belirtti. Yıldırım: "Sarayburnu'ndan girip, Haydarpaşa'dan çıkacaksınız... Yol sadece 2 dakika sürecek. Dünyanın en derin deniz altı geçiş tünelinin açılışını da Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan yapacak..." dedi.