Basmane Çukuru için teklif yok

TMSF tarafından 117 milyon ABD dolayı bedelle satışa çıkarılan Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü arsası için açılan ihale, hiç teklif gelmediği için yapılamadı

Basmane Çukuru için teklif yok

Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'nun 117 milyon ABD doları muhammen bedelle satışa çıkardığı Ege Dünya Ticaret Merkezi arsası olarak da geçen Basmane Çukuru için bugün yapılması gereken ihale, hiçbir teklif gelmediği için gerçekleşemedi. 

TMSF, Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün borçları kapsam dışı olmak üzere 9 Eylül'de ihaleye çıkaracağını duyurmuş ve son teklifin ise 8 Eylül saat 17.00 olarak belirlemişti. Ancak bu süre içerisinde, kulislerde konuşulan Küçükbay Grubu, Akça Holding ya da Folkart gibi firmaların oluşturduğu konsorsiyum da dahil hiçbir şirketten teklif gelmeyince Basmane Çukuru'nun satışı gerçekleşemedi.

Kulislerde ilk ihaleye firmaların fiyatı düşürmek için teklif vermediği konuşulurken, TMSF yetkilileri, ihale sürecinin sona erdiğini, yeni ihale için gerekli çalışmalara önümüzdeki dönemde başlanacağını duyurdu.