Bayram dönüşünde Marmaray çilesi

Bayramdan dönüş haftasının ikinci gününde yolcular güne Marmara şokuyla merhaba dedi. Hat üzerinde yaşanan arıza nedeniyle seferler 17 dakikalık aralıklarla yapılmaya başlandı

Bayram dönüşünde Marmaray çilesi

Bayram dönüşü ile eğitim öğretim yılının açılış haftasının çakışması nedeniyle İstanbulluları, oluşabilecek trafik yoğunluğuna karşın toplu ulaşım imkanlarından yararlanmaya yönelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi davetine rağmen gerekli hazırlıkların yapılmadığı ortaya çıktı. Asya ve Avrupa'yı tüp geçit ile birleştiren Marmaray hattında sabah saatlerinden meydana gelen arıza nedeniyle seferler gecikmeli olarak yapılabiliyor.

20 dakikaya yaklaşan aralıklar
Güne Marmaray arızasıyla merhaba diyen İstanbullular, oluşan arıza sebebiyle karşı yakaya geçmek için 20 dakikaya yakın bir süre tren beklemek zorunda kaldı. 

Resmi internet sitesinden duyuru: Ulaşım gecikmeli olacak
Marmaray'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, oluşan teknik bir arıza nedeniyle tren seferleri tek yol üzerinden ve 17 dakikalık periyotlarla yapılabiliyor. Yaşanan gecikme nedeniyle Marmaray istasyonlarında yolcu yoğunluğunun arttığı gözlemleniyor.

Söz konusu arızanın ne olduğu, ne zaman giderileceği ve seferlerin ne zaman normal seyrine döneceği hususunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.