BDDK Başkanı'ndan kredi faizi açıklaması: Düşüşler sürecek

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, kredi faizlerinin indirim eğiliminin süreceğini belirterek: "Olumlu seyir sürüyor. Bundan sonraki süreçte de kredi faizlerinin indirimleri daha da yaygınlaşacak..." dedi.

BDDK Başkanı'ndan kredi faizi açıklaması: Düşüşler sürecek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, kredi faizlerindeki indirimlerin süreceğini söyledi. Kredi faizleri indirimi hususundaki olumlu seyirin devam ettiğini vurgulayan Akben: "Önümüzdeki süreçte de kredi faizlerinin indirimleri bankalar arasında daha da yaygınlaşacak..." şeklinde konuştu.

Kredi yapılandırmaları devam edecek
Bankaların Cumhurbaşkanı'nın çağrısına olumlu yanıt verdiğini ve bu kuruluşların faiz indirimlerini ekonomik şartlar çerçevesinde gerçekleştirdiğini belirten Akben:  "BDDK olarak süreci devamli takip ediyoruz. İndirim konusunda bankalarımızın katılım önümüzdeki günlerde daha da yaygınlaşacaktır..." ifadelerini kullandı

Akben, İstanbul Finans Merkezi'nin açılışında yaptığı açıklamada, tüketici kredileri ve kredi kartları borçlarının yapılandırılması hususundaki düzenlemelerin hayata geçirildiğini ve önümüzdeki süreçte yapılandırma çerçevesinin daha da genişleyeceğini belirterek:

"Bu düzenlemeler biçim tarafımızdan gerçekleştirildi ve vatandaşlarımızın borçlarını daha rahat ödeyebilecekleri bir ortam sağlamayı hedefledik. Borç yapılandırma konusu hepimizin çözeceği bir iş. BDDK tarafından yapılan düzenlemelere bankaların da destek verdiğini görüyoruz..." şeklinde konuştu.