Betonik Fikirler Yarışması için başvuru tarihi 15 Şubat

Bu yıl 9'uncu kez gerçekletirilecek Betonik Fikirler Proje Yarışması'na başvurular 15 Şubat'a kadar devam edecek

Betonik Fikirler Yarışması için başvuru tarihi 15 Şubat

Akçansa tarafından düzenlenen Betonik Fikirler Proje Yarışması bu yıl 9'uncu kez organize ediliyor. Çimento ve betonun önemine vurgu yapmak ve hazır beton farkındalığı oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin bu yılki ayağaına, Üniversitelerdeki tüm fakültelerin lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılım gösterebilecek. 

Bu yılki tema: Ses Getiren Bir Fikir Ver

9'uncu Betonik Fikirler Proje Yarışması'nın bu yılki konusu ise "Ses Getiren Bir Fikir Ver" olacak. Sektörde fark yaratacak pazarlama, dijital alan, mimari ürün geliştirme, verimlilik ya da sosyal sorumluluk gibi alanlarda öneriler sunacak öğrenciler yenilikçi ve uygulanabilir fikirlerini yansıtmaya çalışacaklar. 

Son başvuru tarihi 15 Şubat

15 Ocak'ta başvuruların başladığı Betonik Fikirler Proje Yarışması'na katılmak isteyen öğrencilek Şubat ayının 15'ine kadar başvuruda bulunabilecekler. 31 Mart 2018 tarihine kadar ise projelerin teslim etmek zorunda olacak olan öğrenciler farklı bölüm ve fakültelerden en az 2, en çok da 4 kişilik gruplar halinde yarışmaya katılım sağlayabilecek. Yarışmanın kazananına ise MacBook, ikinci grup üyelerine iPad Pro ve üçüncü gelen grup üyelerine ise Apple Watch hediyesi sunulacak. 

Geçen yıl 117 üniversiteden 1.500 kişi başvuru yapmıştı

Akçansa tarafından geçen yıl gerçekleştirilen betonik Fikirler Proje Yarışması'nın geçen yılki organizasyonuna yoğun bir ilgi gösterilmişti. Betonik Fikirler Yarışması'nın 8'inci buluşması 117 üniversieden toplam 1.500 kişiyi ağırlamıştı. 

Akçansa Hakkında

Bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak faaliyetlerini sürdürüne Akçansa'nın temelleri 1967 ve 1974 yıllarında kurulan Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atıldı. Firma 1996 yılından bu yana, iki şirketin birleşmesi sonucunda faaliyetlerini sürdürüyor. Hazır beton üretimini Marmara, Ege ve Karadeniz Bölgeleri'nde fabrikalarında sürdüren akçansa, 1998 yılının ardından da Marmara ve Ege Bölgesi'ne yayılmış 40'a yakın hazır beton tesisinde "Betonsa" markasıyla hizmetlerini sürdürüyor.