Beylikdüzü'nden ev alan 1 senede yüzde 25 kazanır

Demir İnşaat’ın patronu Hamit Demir, inşaattaki tecrübesini konut alacaklar için konuşturdu. Demir, Beylikdüzü bölgesinde konut alanların kısa sürede kazandığını söyledi

Beylikdüzü'nden ev alan 1 senede yüzde 25 kazanır

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, kazandıran İstanbul semtlerini şöyle sıraladı; “Avrupa yakasında Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir ve Halkalı’dan ev alanlar çok kazandı.  Beylikdüzü’nde bugün daire alsanız, 1 sene sonra yüzde 25 kazanırsınız. Anadolu yakasında ise Pendik, Sancaktepe ve Kartal kazandırıyor.”

2016’da yeni evlerini inşa edecek

Demir İnşaat, 2016’da 4 yeni projenin startını vermeye hazırlanıyor. Bu projelerden İzmir Gaziemir’deki 500 daireden oluşacak. Nisan ayında satışa çıkacak projenin yatırım maliyeti 130 milyon lira. İstanbul Seyrantepe ise, bir kentsel dönüşüm projesi. 500 dairelik projenin yatırım maliyeti 100 milyon lira. 2016’nın 3. Çeyreğinde satışta olacak. İstanbul Göktürk Evleri’nin ise Aralık ayında satışa çıkarılması hedefleniyor. 125 milyon liralık projeden 185 milyon liralık hasılat bekleniyor. İstanbul Levent projesi de, Gültepe Mahallesi’nde olacak. 600 milyon liralık yatırım bedeline sahip projenin 2017’nin ilk çeyreğinde temeli atılacak.

‘İnşaat benim işim’

1956’da Sivas’ın Gürün ilçesinde doğan Hamit Demir kendini şu sözlerle anlattı, “İlk ve orta öğrenimimi Gürün’de yaptım. İstanbul’daki Bahçelievler Lisesi’nden mezun oldum. Demir İnşaat’ın temellerini 1984’te attım. Şirketi ise 1994’te kurdum. İnşaata yıllarımı verdim.” Demir, evli ve üç çocuk babası.

‘5 ANADOLU ŞEHRİNİN YILDIZI PARLAYACAK’

Gayrimenkul sektöründe yıldızı parlayacak Anadolu şehirleri olduğuna dikkat çeken Hamit Demir, “İzmir, Aydın, Antalya, Denizli ve Eskişehir. Önümüzdeki yıllarda bu şehirlerin yıldızı parlayacak. Buralardan ev alan çok kazanacak” dedi.

DEMİR İNŞAAT EVLERİ NE KADAR PRİMLENDİ?  

Şirket, hali hazırda Beylikdüzü Demir Romance ve Büyükçekmece Demir La Vida evlerinin satışına devam ediyor. Demir İnşaat’ın Demir Romance Evleri alıcısına bugüne kadar yüzde 60 ile yüzde 100 arası kazandırdı. 6 ay önce alınan ev bile yüzde 12’lik prim yaptı.

YATIRIMCIYA TAVSİYELER…  

Hamit Demir, evini alacaklara şu tavsiyelerde bulundu; “İnşaat firmasını çok iyi araştırsınlar. Kapıdan girer girmez ilk soracakları soru: “Siz de garantör banka var mı” olsun. Eğer bir firmada garantör bankalar varsa o firma güvenilirdir. Sıkıntı yaşamazsınız. Geçmiş projelerine de baksınlar.”

HAMİT DEMİR NEREDEN EV ALIR?  

“Kazanmak için merkez bölgelerdeki evlere temel aşamasında yatırım yapardım” diyen Hamit Demir, oturum içinse Beylikdüzü, Büyükçekmece’yi tercih edeceğini söyledi. Demir, merkezdeki evlerin kira gelirlerinin de oldukça iyi olduğunu belirtti.  

KONUT FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

İnşaat malzemelerine yapılan zamlardan ötürü konut fiyatlarının önümüzdeki aylarda yükseleceğini söyleyen Hamit Demir, “Ancak çok yüksek artışlar olmaz” dedi. Alıcıların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini belirten Demir, “Biten projelerdeki kampanyalar konut alıcıları için şu anda kaçırılmaması gereken büyük fırsat” diye konuştu.