Beyoğlu Belediyesi'nden Emek Sineması açıklaması

Emek Sineması'nın sürmekte olan inşaatında incelemelerde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, açılış için tarih verdi. Demircan, tarihi sinemanın kuruluşunun 20. yılında açılacağını söyledi

Beyoğlu Belediyesi'nden Emek Sineması açıklaması

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, restorasyon çalışmaları tüm hızıyla süren Emek Sineması'nı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada tarihi sinemanın kuruluşunun 20. yılında açılacağını söyledi. Açılışla birlikte Beyoğlu'nun sahne, sinema ve kültür merkezine kavuşmuş olacağını vurgulayan Demircan, bu gururu herkesin yaşayacağını belirtti.

Açılış için tarih verildi: 2016
Yürütülmekte olan restorasyon çalışmalarının binanın tarihi doku ve karakterine uygun biçimde yürütüldüğünü ve çalışmalardan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Demircan, Emek Sineması'nın açılışının 2016 senesinde yapılacağını da sözlerine ekledi.

Beyoğlu Belediyesi'nden Emek Sineması açıklaması

Emek Sineması, Beyoğlu'nun bir parçası
Emek Sineması'nın yeni haliyle Beyoğlu'nun tamamlayıcısı olacağını vurgulayan Demircan:

"Emek Sinema Pasajı’nı eğer bir şeye benzetmek gerekirse, büyük bir Alışveriş Merkezi olan İstiklal Caddesi’nin sinema bölümü gibi görüyorum. Yeni haliyle Emek Sinema Pasajı Beyoğlu’nun en büyük tamamlayıcısı olacaktır,” dedi.

Beyoğlu Belediyesi'nden Emek Sineması açıklaması

2016 yılı içerisinde tamamlanacak Emek Sineması geçtiğimiz dönemde hukuki bir krize yol açmıştı. Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi, Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı İlhan Turan'a "resmi mührü" sökme ve inşaata devam etmesi gerekçesi nedeniyle soruşturma açılmasını talep etmiş bu istem mahkeme tarafından da onaylanmıştı.