Bolu'ya dev spor kompleksi

Bolu Belediye kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Aladağlar'da büyük bir spor yatırımının hazırlığını yapıyor. Proje kapsamında,300 futbol sahası ve 15 golf sahası inşa edilecek

Bolu'ya dev spor kompleksi

Bolu Belediyesi, kentin 30 metre uzağında yer alan Aladağlar'da dev bir spor kompleksi yatırımı gerçekleştirmeyi planlıyor. Avrupa standartlarında inşa edilecek projede 300 futbol ve 15 golf sahası yer alacak. Yatırımlar kampasımnda ayrıca Batı Karadeniz bölgesinin en büyük yapay gölü olarak belirlenen Seben'de kano ve yelken sporları için uygun donanımlar inşa edilecek

Bolu Belediye Başkanı: Bolu bir spor merkezi haline gelecek
Bolu'yu spor, turizm ve eğitim kenti yapabilmek için çalışmaların yoğun biçimde devam ettiğini söyleyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kentin avantajlı bir spor altyapısına sahip olduğunu söyledi. Yılmaz, Bolu'nun her yıl onlarca futbol takımının yeni sezon öncesi yaz kampı için seçilen bir merkez olduğunu da hatırlatarak:

Bolu'ya dev spor kompleksi

"Sporun her branşıyla ilgili Bolu'nun ev sahipliği yapmasını ve kamp merkezi olmasını istiyoruz. Bunun için de Aladağlar'daki 300 kadar futbol sahamız için planlarımızı yaptık... Bolu bakir ve yanlış projelerle bunu bozmamaya gayret edeceğiz..." şeklinde konuştu. 

Bolu dünyanın spor merkezlerinden biri olacak
Doğru yatırımlarla Bolu'nun dünyanın en önemli spor merkezlerinden biri haline geleceğini de vurgulayan Yılmaz:

"Sağlıklı istişare ile Bolu'yu geleceğe planlayarak taşıyacağız ve kentimizi dünyanın en önemli spor merkezlerinden biri haline götüreceğiz..." dedi.