Bursa Kentsel Dönüşüm zirvesi 7 Şubat'ta

Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi 7 Şubat'ta Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Bursa Kentsel Dönüşüm zirvesi 7 Şubat'ta

Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi 7 Şubat'ta Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Zirvede, şehirlerin yaşanabilir alanlara dönüştürülmesini amaçlayan kentsel yenilimi, tüm detaylarıyla masaya yatırılacak. 

Konut ve Yapı Gazetesi tarafından ilgili kurumların desteğiyle düzenlenecek Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi, inşaat ve finans sektörünü, yerel yönetim temsilcilerini, kamu ve özel sektör profesyonellerini ve akademisyenlerini, kentsel dönüşümün mevcut durum tespitini değerlendirmek, kentsel dönüşümün uygulandığı ve uygulanacağı bölgeler için fikirler geliştirmek ve sorunlara çözüm bulmak amacıyla bir tartışma platformunda bir araya getirecek.

Bursa-Kentsel Dönüşüm

Bursa'da dönüşüm
Kentsel dönüşümde kent bilinci oluşturarak toplumsal farkındalığın sağlanmasını amaçlayan zirvede, kentsel dönüşüm sürecinin içinde yer alacak olan tüm tarafların kentsel dönüşüm konusunda bilinçlendirilmesi adına; "Kentsel dönüşüm ve İnsan, Kentsel Dönüşümde Bursa'nın Mevcut Durum Değerlendirilmesi, Kentsel Dönüşümde Şehir Planlaması ve İmar, Sanayi Bölgelerinde Kentsel Dönüşüm" konuları kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, akademisyenler ve uzmanları tarafından ele alınacak.

Bursa'nın deprem analizi
Deprem konusunda Türkiye'nin önde gelen bilim adamları arasında yer alan Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 7 Şubat'ta gerçekleşecek olan Kentsel Dönüşüm Zirvesi'ne konuşmacı olarak katılacak ve kentsel dönüşüm ışığında Bursa'nın deprem analizini adlı oturumda Bursa'nın depremselliği ve kentsel dönüşümün önemi hakkında açıklamalarda bulunacak.