Canpa, Bitufa distribütörü oldu

Canpa, su yalıtımının tüm dünyaca tanınan Flexobit ürününün üreticisi Bitufa'nın Asya ve Afrika distribütörlüğünü üstlendi

Canpa, Bitufa distribütörü oldu

Canpa, su yalıtımında dünyanın en ünlü ürünlerinden biri olan Flexobit'in üreticisi Hollandalı Bitufa'nın Afrika ve Asya distribütörlüğünü aldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, Flexobit membran'ın tüm dünyaca kullanılan oldukça yaygın biri ürün olduğunu söyledi.

Su yalıtımında kritik ürün: Flexobit
Özellikle su yalıtımının çok kritik bir değer taşıdığı deniz bölgelerinde yapılan yalıtım uygulamalarında ürünün sıklıkla tercih edildiğini vurgulayan Özcan: ‘’98 yılından beri Türkiye’de Bitufa’nın distribütörlüğünü Canpa olarak biz yapıyoruz. Türkiye’de önemli projelere attığımız Flexobit imzasıyla bizi Asya ve Afrika ülkelerinin dağıtım merkezi haline getirdiler’’ ifadelerini kullandı.

Canpa, Bitufa distribütörü oldu

Su yalıtımında Türkiye, Dubai'yi geçti
Özcan, su yalıtımına mucize çözümler sunan Flexobit ürününün dağıtımında Dubai'nin uzun süredir başarılı olduğunu hatırlatarak, yüzde 1000 esneme kabiliyeti taşıyan ve kopmayan bir nitelik taşıyan malzemenin delinme durumunda da kendisini tamir edebileceği bilgisini verdi. Dubai'nin deniz üzerine kurulu bir şehir olduğunu ve suyun çözümünün de Flexobit olduğunu belirten Özcan:

"Dünyanın en yüksek yapılarında kullanıldıktan sonra artık oradaki yapılaşma Türkiye’nin hızına yetişemiyor. Türkiye de artık bu uluslar arası standartlardaki ürünü kullanılır hale geldi.  Mesela Dubai Mall, sadece bir AVM’nin temellerinde 1 milyon metrekare kullanıldı." dedi. 

Özcan, denizini üzerine yapılan yapay kara parçası olan Halmiye'de tek onaylı su yalıtım ürününün Flexobit olduğunun da altını çizerek, Türkiye'nin Dubai'ye yetiştiğini ve geçtiğini de sözlerine ekledi.