Çekilirsem, gerisini devlet düşünsün

Ali Ağaoğlu, rant vergisi tartışmalarına katıldı: 'Gerekirse iş yapmam. Sonrasını devlet düşünsün.'

Çekilirsem, gerisini devlet düşünsün

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, inşaatçıların 'rantçı' olarak tanımlanmasını eleştirerek: 'Kuralı koysunlar, onun üzerine konuşuruz. Bu kuralları koyarlarsa yapmıyoruz iş deriz, biter. Benim paraya ihtiyacım yok.' dedi.

Rantçı, haksız para kazanandır
Sabah Gazetesi'nden Seda Tabak'a açıklamalarda bulunan Ağaoğlu,  'rant vergisi' tanımının kendi içinde hatalı olduğunu, iş yapan adamın 'rantçı' olarak nitelendirilmesinden rahatsızlık duyduğunu söyledi. 

Benim paraya ihtiyacım yok
Bu ifadenin ilk kez Ali Babacan tarafından dile getirildiğini belirten Ağaoğlu, yatırımcının yatırım yapacağı yere ilişkin  bilgilerin net olması gerektiğini de vurgulayarak: 'Bir kurala bağlanmasını en çok isteyen benim. Ama bu kuralın sektörü öldürmeden koyulması lazım. Kuralı koysunlar, onun üzerine konuşuruz. Gerekirse iş yapmıyoruz deriz. Benim paraya ihtiyacım yok. Patron olmak suç. Böyle ekonomi mi olur?' ifadesini kullandı.

Çekilirsem, sonrasını devlet düşünsün
Ekonomiyi yönlendirenlerin doğru kararlar vermesi gerektiğini belirttiği açıklamasına şöyle devam etti: 'Benim 1 milyar dolar daha fazla param olsa ne olur. Benim yanımda 15 bin kişi çalışıyor. Ben dükkanı kapatırsam o zaman devlet düşünsün. Sen iş yapana rantçı gözüyle bakarsan en büyük yanlış burada zaten.' dedi.  

Ali Ağaoğlu, Finans Merkezi Projesi'ne ilişkin olarak da, tüm engellemelere rağmen iş yapmaya çalıştıklarını ve 1.5 senenin sonrasında ruhsat almayı başardıkların söyledi. Ağaoğlu: 'Bu da devletin projesi, Şu ana kadar 500 milyon lira para harcadım, ortada bir şey yok.' dedi.