Çevre Bakanı'ndan MIPIM'e destek sözü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı MIPIM'de Türk katılımcıların standını ziyaret etti. Sarı: "MIPIM'e Bakanlık olarak her türlü desteği vermeye hazırız..." dedi.

Çevre Bakanı'ndan MIPIM'e destek sözü

Haber: Murat Yılmaz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, bugün ikinci gününe giren MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nı ziyaret etti. Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleşen fuarda İstanbul Çadırı'nı ziyaret eden Bakan Sarı, MIPIM'deki Türkiye etkinliğinin her geçen gün yükseldiğini söyledi. Sarı, MIPIM etkinliğini uzun zamandır takip ettiğini belirterek buradan edinilen deneyimin önemine de dikkat çekti. 

MIPIM'e her türlü desteği vereceğiz
Ziyaretleri sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı, Türkiye'yi ileriye taşıyacak projelerin tanıtımı açısından MIPIM platformunun büyük önem taşıdığını vurguladı. Sarı, Çevre Bakanlığı olarak MIPIM'e katılım için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini de belirterek:

"Türkiye'de marka şehirlerin ön plana çıkarılması için tüm gayretimizi sarf ediyoruz. Bakın burada İstanbul, Londra ve Paris arasında; yani gerçek yerinde. Hazırlanan sunumlarda da İStanbul'un çok güzel tanıtıldığını görüyoruz. Gayrimenkul sektörüne desteğimi bir kez daha yinelemek istiyorum..." ifadelerini kullandı. 

 

Çevre Bakanı'ndan MIPIM'e destek sözü

 

Bakan'dan Silopi ve Sur açıklaması
Terör ve çatışmalar nedeniyle yıkılan Silopi, Cizre ve Sur'daki yeniden imar çalışmaları hakkında da bilgi veren Sarı, tüm bu bölgelerdeki faaliyetlerin tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.  Çevre Bakanı Sarı: 

"Silopi'de ilk aşamadayız. Hayatın normale dönmesinin ardından çalışmalarımıza başladık; ilçeyi kendine yakışır şekilde inşa edeceğiz. Cizre'de ise şu anda hasar tespit çalışmaları aşamasındayız. Diğer taraftna Sur'da imar faaliyetleri toplu konut şeklinde değil; yerel mimariye uygun iki katlı binalar şeklinde olacak. Her şey bölgenin dokusuna uygun bir şekilde olacak..." ifadelerini kullandı.