Cihan İnşaat Hoşdere'ye inanıyor

Emlak Konut GYO'nun 5. Etap ihalesinin 156 milyon 500 bin TL karşılığında kazanan Cihan İnşaat, bölgede hayata geçireceği projenin satışlarına Eylül 2017'de başlamayı planlıyor.

Cihan İnşaat Hoşdere'ye inanıyor

Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen Hoşdere 5. Etap İhalesini geçen hafta kazanan Cihan İnşaat, İstanbul Bahçekent ve Trabzon'da hayata geçireceği iki yeni projesi için de hazırlıklarını tamamlandı. 

Cihan İnşaat Hoşdere bölgesine inanıyor
İhale ve Hoşdere bölgesinin potansiyeli hakkında değerlendirmede bulunan Cihan İnşaat İş Geliştirme ve Pazralama Müdürü Bengi Hışır, Cihan İnşaat'ın bölgeye inandığını belirtti. 6. Etap çalışmalarının 5. etabın devam niteliğinde ve daha ufak bir iş olacağını söyleyen Hışır: 

"Amacımız 6. etabı da alıp birlikte daha bütünsel bir proje yapmak. Bu nedenle ihaleye çıkacak 6. etabı da istiyoruz. 5. etap için satışa 2017’nin 3.çeyreği gibi başlamayı planlıyoruz. Çünkü önce kapsamlı bir araştırma yapacağız. Sonra projenin çalışması ruhsatı derken benim tahminin satış startı 2017’nin Eylül ayını bulur" ifadelerini kullandı. 

Cihan İnşaat Karadeniz'e açılıyor
Diğer taraftan yabancı yatırımcıların son dönemde en çok ilgi gösterdiği bölgelerden biri olan Trabzon'da da yatırım hazırlığı yapan firma, konut ve ticari alanlardan oluşan 200 üniteli proje için de çalışmalarını hızlandırdı. Arsa sahipleri ile anlaşmaya vardıklarını ve tüm dairelerin deniz manzaralı olarak hayata geçirileceğini vurgulayan Hışır, en geç 2017 başında projeye start vermeyi planladıklarını söyledi. Hışır:

"İstanbul’a oranla düşük maliyetten dolayı fiyatlar daha uygun olacak. Biz de yüksek kaliteyi kazan kazan ilkesine dayanarak uygun fiyata satışa sunacağız" dedi. 

Firma Bilgisi: Cihan Inşaat
Proje Bilgisi: cihan inşaat trabzon