Cityscape için geri sayım başladı

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından biri olarak kabul edilen Cityscape ilk kez Türkiye’de

Gayrimenkul sektörünün tüm dünyada kabul görmüş en prestijli fuarı olan Cityscape ilk kez Türkiye’de gerçekleşecek. Yedi bin metrekarelik dev bir alanda yapılacak fuar için uzun zamandır çalışmalar sürdürülüyor. Cityscape Turkey için toplam 7 ülkeden 67 firma katılımcı olarak bulunacak. Cityscape fuarının Türkiye ayağını organize eden ISTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, fuarın Türkiye’de yapılma sürecini şöyle anlattı; “2012 yılından beri Körfez Ülkeleri’nde düzenlediğimiz fuarlara Türk gayrimenkul firmalarının ilgisi giderek arttı. Biz de bu nedenle Dubai’deki iş ortağımızla 3 yıl boyunca çeşitli görüş alış verişlerinde bulunarak Türkiye’deki fuarı organize ettik. Son dönemlerde de Türkiye’deki fuarı nerede ne zaman yaparız diye plan yapıyorduk. En sonunda da İstanbul Kongre Merkezi’nde 24 – 26 Mart tarihleri arasında yapmaya karar verdik.”
Fuara katılacak ziyaretçiler ise başta Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar ve Sudi Arabistan olmak üzere 59 farklı ülkeden geliyorlar.

Fuara özel kaçırılmayacak indirimler
Yerel konut alıcısı ve bireysel yatırımcıları fuarda görmek için çeşitli davetler ve çalışmalar yapan ISTexpo’nun yanı sıra, firmalar da bu amaçla indirimler yapacak. Son kullanıcının ve yatırımcının ilgisini arttırmak için sadece Cityscape fuarına özel ödeme kolaylıkları, peşinat öteleme kampanyaları ve yüzde 20’ya varan indirimler yapılacak. Bunun yanı sıra fuarda lansmanı yapılacak projeler de olacak.  Fuarın inşaat sektörüne getiri ise, Türkiye’deki yatırım cazibesini uluslararası arenaya taşımak, yabancı yatırımcılarla Türk inşaat sektörünün ilişki kurmasını sağlamak ve uzun vadede çeşitli alış verişlerin yapılmasını sağlamak olacak.