Coldwell Banker kimdir?

Coldwell Banker, 50 ülkede, 3.200’ü aşkın ofisi ve 120.000’i aşkın Gayrimenkul Danışmanı ile konut, lüks konut ve ticari gayrimenkul danışmanlığı konularında hizmet vermektedir. Gökhan Taş ise Coldwell Banker Türkiye Ülke Direktörü'dür.

Coldwell Banker kimdir?


Coldwell Banker, 50 ülkede, 3.200’ü aşkın ofisi ve 120.000’i aşkın Gayrimenkul Danışmanı ile konut, lüks konut ve ticari gayrimenkul danışmanlığı konularında hizmet vermektedir

COLDWELL BANKER KİMDİR?

Coldwell Banker; yenilikçi, kendisini mükemmel hizmet kalitesine adamış ve bu prensiple gayrimenkul sektöründeki liderliğini 107 yıldır sürdüren, konut, lüks konut ve ticari gayrimenkul danışmanlığı alanlarında global olarak en yüksek satış hacmine sahip, dünyanın ilk ve bir asrı aşkın süredir gayrimenkul sektörünün gelişimine yol açan lider firmasıdır.

Coldwell Banker 1906 yılında San Francisco’da, Colbert Coldwell ve Benjamin Arthur Banker tarafından gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren bir kurum olarak kurulmuştur. Merkez Ofisi, Parsippany/ New Jersey’dedir.

Bugün ise Coldwell Banker olarak 50 ülkede, 3.200’ü aşkın ofisi ve 120.000’i aşkın Gayrimenkul Danışmanı ile konut, lüks konut ve ticari gayrimenkul danışmanlığı konularında hizmet vermektedir.

Coldwell Banker Commercial olarak ise, 25 ülkede 450 ofis 3600’ü aşkın gayrimenkul danışmanı ile dünyanın en yaygın ve itibarlı ticari gayrimenkul markasıdır. Global olarak en fazla resmi uzmanlık sertifikasyonuna sahip gayrimenkul prfesyonelini bünyesinde barındırmaktadır.

Coldwell Banker  toplamda 500 milyar dolar  satılan mülk değeri ve 6 milyar dolar alınan komisyon bedeli ile dünyanın en çok ciro üreten gayrimenkul danışmanlık şirketidir.

Coldwell Banker alt markaları ile her yıl en yüksek satış hacmi ve ciro üreten gayrimenkul markasıdır. Kurulduğu 1906 yılından, 1982 yılına kadar olan sürede  franchise vermemiş ve ticari gayrimenkul, lüks gayrimenkul, satış sonrası hizmet ve mortgage (home loans) konularındaki birikimlerini alt markalarını oluşturarak geliştirmeye devam etmiştir. Bu markalar :

Coldwell Banker ® 

Coldwell Banker Commercial ®   

Coldwell Banker Previews International ®        

Coldwell Banker Concierge ®                               

Coldwell Banker Mortgage ®

 

Coldwell Banker kimdir?

Emlakçılık yasası neler getirecek? detaylar için 'Emlakçı Yasası Neler Getiriyor, Emlakçı Yasası Ne Zaman Çıkacak?' konulu yazımızı inceleyebilirsiniz. 


COLDWELL BANKER TÜRKİYE KİMDİR ? 

Türkiye’de gayrimenkul franchising konusunda; kendini işine adamış, en tecrübeli, hizmet odaklı, atak, dinamik, enerjik, yenilikçi, profesyonel ve en başarılı kadro Coldwell Banker Türkiye yapılanmasında bir araya gelmiştir.

 GÖKHAN TAŞ / COLDWELL BANKER TÜRKİYE ÜLKE DİREKTÖRÜ

16 Mayıs 1974 doğumludur. 1991 yılında Gata Tıp Fakültesinde eğitimine başlamış ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlamıştır. 

2006 yılı Temmuz itibariyle gayrimenkul yatırımcısı iken nitelikli aracılık hizmetleri eksikliğini görerek  gayrimenkul sektörüne katılmıştır. Tamamen ticari çalışan ve konusunda en başarılı sonuçlara ulaşan uluslararası bir markanın franchise ofisi ile İstanbul / İkitelli’de hizmet vermiştir.

7 yıl boyunca bulunduğu uluslararası gayrimenkul franchise sektöründe :
-          2011 ve 2012 yıllarında Ticari Satış Cirosunda Dünya 1.si

-          2009 yılında Avrupa Ticari Ciro 1.si

-          2011 ve 2012 yıllarında Türkiye’de “Konut + Ticari” Ciro 1.si

-          2009 – 2011- 2012 yıllarında Türkiye Ticari Ciro 1.si

-          Ayrıca uluslar arası kategoride 100.000 kişi arsından en yüksek ciro elde eden ilk dilimdeki kişilerin aldığı                   4 farklı ciro ve hizmet ödüllerine sahiptir.

2013 Mayıs itibariyle Coldwell Banker Türkiye Master Franchise haklarını alan Gökhan Taş,  Coldwell Banker Türkiye Ülke Direktörü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve ikiz kız babasıdır. 

UFUK ŞEVKİ / GENEL KOORDİNATÖR / PARTNER

1964 Düzce doğumludur. Özel Tarhan Lisesi,  ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümünü bitirdi. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme-Muhasebe ve Marmara Üniversitesi Satış Yönetimi'nde okudu.

İş yaşamına “satışçı” olarak başladı. Camel sigaraları, Doluca Şarapçılık firmalarında İstanbul ve Ankara'da çeşitli görevlerde bulundu. 1995 yılında BİM Birl. Mağ. A.Ş. de, 2003 yılında Toys'R Us'da görev aldı.

2004 yılında Türkiye’deki uluslar arası bir gayrimenkul franchise markasının Franchise Danışmanı olarak göreve başladı. İlk çalışma yılı olan 2005’de Franchise Satışında Dünya Dördüncüsü, 2006 yılında Dünya İkincisi oldu.

2008 yılında CityLife mağazalarının (Esas Holding) kurucu Genel Müdürlüğü'nü yaptıktan sonra gayrimenkul sektörüne geri döndü. İstanbul / İkitelli OSB'de bir gayrimenkul franchise ofisinde Broker olarak görev yaptı. 2013 Mayıs itibariyle Coldwell Banker Türkiye Genel Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir kız babasıdır.

BİRGÜL DALGAKIRAN / OPERASYON LİDERİ / PARTNER

1998 yılından bu yana Türkiye’de uluslararası gayrimenkul franchising markalarının kuruluş, büyüme ve gelişim süreçlerinin içinde franchise operasyonlarından sorumlu olarak çalışan Birgül Dalgakıran 2013 Mayıs’da Operasyon Lideri olarak Coldwell Banker Türkiye’ye katılmıştır.

Gayrimenkul franchise sektöründeki kariyeri boyunca master franchise ofisi operasyonları, franchise sahipleri ve Gayrimenkul Danışmanları ile ilgili onlarca eğitim, koçluk, rehberlik programlarını ve yerinde staj programlarını USA, Kanada ve Avusturya ağırlıklı olmak üzere yedi farklı ülkede almıştır. Franchise Sahipleri ve Gayrimenkul Danışmanlarının çalışmaları ile ilgili konularda facilitating ve mentoring sertifikasyonları vardır.

Kariyeri boyunca 350’yi aşkın gayrimenkul franchise ofisinin kuruluş sürecinden itibaren franchise sahipleri ile olan her türlü konudaki tüm çalışma süreçlerinin içinde yer almıştır. Franchise satış, franchise yenileme ve  franchise geliştirme süreçlerini gerçekleştirmiş ve bu süreçler dahilinde farklı eğitim, rehberlik ve koçluk programları yanında franchise’larda etik çalışma, sistemli çalışma ve kalite programları uygulamalı çalışma süreçlerinin kurulması ve geliştirilmesi üzerine çalışmalar yapmıştır.

BEYHAN GÜVENKAYA / FRANCHISE SATIŞ LİDERİ

1994 – 2002 yılları arasında AGF Garanti Sigorta da ( Doğuş Holding /  AGF, Fransız İşbirliği), devamında  Network Müdürlüğü yaptı.  Banka / Acente dağıtım kanalı organizasyonunun kurulması, network’e ait satış / pazarlama politikalarının belirlenmesi ve geliştirilmesi, yönetimi işlerini yürüterek AGF Garanti Sigorta Hizmet Teşekkür Plaketini aldı.

2002 – 2007 yıllarında ise Türkiye’deki uluslar arası bir gayrimenkul franchise markasının Franchise Danışmanı olarak görev aldı. 2005 yılında Franchise Danışmanı Dünya İkinciliği ve 2006 yılında Dünya Dördüncülüğü ödüllerini aldı.

2007 yılından 2009 yılına kadar “Park”da İçsel Değişim Dönüşüm eğitimleri veren Güvenkaya,  Nil Avunduk’un yaptığı değişim, dönüşüm seminerlerine katılarak, keşfettiği ve öğrettiği içsel temizlik çalışmasını kendinde uyguladı. Bu çalışmayı yapmak isteyenlere 2007-2009 yıllarında Park’ta hocalık yaptı.

 2010 yılından sonra ise kendisine ait firmasında giyişi odası düzenleme ürünlerine yönelik tasarım, üretim ve satış yaptı.

2012-2013 yıllarında uluslararası bir Gayrimenkul Franchise ofisinde Gayrimenkul Danışmanlığı yaptı.

Zaman Yönetimi, Şirket İçi İletişim ve Ekip Çalışması, Satış Gücü Yönetimi, Pazarlama ve İlişki Yönetimi, İletişim Becerilerinin Geliştirilmesi,  İnsan İlişkileri ve Davranışları, Franchise İşletme Sahipleri Eğitimleri, Gayrimenkul Satış Yönetimi Eğitimi, İleri Satış Stratejileri eğitimleri gibi pek çok eğitim almıştır.                                                         

 

 


Yazar: emlakwebtv
Yorum

Benzer Haberler

10 Dilde Çalışanla  Lüks Yatırımcı Avı

10 Dilde Çalışanla Lüks Yatırımcı Avı

BDDK, güçlü şirketler ile yola devam edecek Sistemde vatandaş için risk kalmayacak

BDDK, güçlü şirketler ile yola devam edecek Sistemde vatandaş için risk kalmayacak

Tasarruf Finansman Modeli daha da güvenli olacak

Tasarruf Finansman Modeli daha da güvenli olacak

Tahincioğluoğlu’ndan Çengelköy’de yeni proje: Nidapark Çengelköy

Tahincioğluoğlu’ndan Çengelköy’de yeni proje: Nidapark Çengelköy

Tasfiye edilen ‘evim’ şirketlerindeki  53 bin hak sahibinin akıbeti ekimde belli olacak

Tasfiye edilen ‘evim’ şirketlerindeki 53 bin hak sahibinin akıbeti ekimde belli olacak

DAP Yapı’dan Nişantaşı’na ‘Sağlıklı Evler’

DAP Yapı’dan Nişantaşı’na ‘Sağlıklı Evler’

ÇATIDER’den Çevre Haftası açıklaması: Çatılarda yalıtım çevreye karşı borcumuzdur

ÇATIDER’den Çevre Haftası açıklaması: Çatılarda yalıtım çevreye karşı borcumuzdur

Gayrimenkulde yükselen yeni süreç: Yapı kooperatifleri veya birlikte arsa satın alma modeli

Gayrimenkulde yükselen yeni süreç: Yapı kooperatifleri veya birlikte arsa satın alma modeli

Yabancıya konut satışında yeni düzenleme: Aynı konutla tek vatandaşlık sınırlaması

Yabancıya konut satışında yeni düzenleme: Aynı konutla tek vatandaşlık sınırlaması

Küresel konut fiyatları artışında Türkiye yüzde 32 ile lider

Küresel konut fiyatları artışında Türkiye yüzde 32 ile lider

Dap Yapı’dan Nişantaşı’nda Dev Koruya Komşu Sağlıklı Evler

Dap Yapı’dan Nişantaşı’nda Dev Koruya Komşu Sağlıklı Evler

Ürdünlüler vatandaşlık, Ruslar tatil ve emeklilik, İngilizler eğitim ve yerleşmek için Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapıyor

Ürdünlüler vatandaşlık, Ruslar tatil ve emeklilik, İngilizler eğitim ve yerleşmek için Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapıyor

İva Yapı Sektördeki Yerini Yeniden Almaya Hazırlanıyor

İva Yapı Sektördeki Yerini Yeniden Almaya Hazırlanıyor

The Balance Spa ile Ahead Awards 2020’de Finalist Oldu

The Balance Spa ile Ahead Awards 2020’de Finalist Oldu

Pulver Dijital Çözümlerle Mimarlara Destek Oluyor!

Pulver Dijital Çözümlerle Mimarlara Destek Oluyor!

Geleceğin teknolojisinden, bugünü kolaylaştıran tasarım

Geleceğin teknolojisinden, bugünü kolaylaştıran tasarım

OPLOG Darıca Kampüsü’nün İnşaatı Başladı

OPLOG Darıca Kampüsü’nün İnşaatı Başladı

Seba Mare Gündoğan: 4 Mevsim yaşanacak proje

Seba Mare Gündoğan: 4 Mevsim yaşanacak proje

Noter Vekalet Ücreti 2021 Vekaletname Tasdik Ücretleri

Noter Vekalet Ücreti 2021 Vekaletname Tasdik Ücretleri

Dekorasyonda Farkındalık Çağı Başlıyor

Dekorasyonda Farkındalık Çağı Başlıyor

Helmann Royalport, Yurt İçi Ve Yurt Dışından Yoğun Talep Aldı

Helmann Royalport, Yurt İçi Ve Yurt Dışından Yoğun Talep Aldı

EN ÇOK OKUNANLAR